Csoportos visszatérés az irodába
A Covid-vakcinák megjelenésével belátható közelségbe került az irodák újranyitása. Bár ez örömtelibb tevékenység lesz, mint a bezárásuk volt, azért tartogat néhány buktatót.
A Covid-vakcinák megjelenésével belátható közelségbe került az irodák újranyitása. Bár ez örömtelibb tevékenység lesz, mint a bezárásuk volt, azért tartogat néhány buktatót.
Új fejezetet nyit a hálózatbiztonságban az Ericsson 5G RAN slicing technológiája.
Természetesen a befejezésre gondolunk: egy Microsoft-mérnök kitalálta, hogy integetés és más suta, vagy modortalan megoldás helyett hogyan lehet kultúráltan lezárni egy távmegbeszélést.
Az internetes és mobilszolgáltatók utasítást kaptak a jelenlegi kormánytól, hogy blokkolják a Facebookot, majd a Twittert és az Instagramot is, végül a teljes internet leállt.
További hálózatfejlesztéseket terveznek az internetszolgáltatók Magyarországon, mivel a kijárási korlátozások bevezetése és a távmunka általánossá válása miatt az adatforgalom átlagosan 30 százalékos emelkedését mérték a hálózataikon.
A digitális kereskedelmi sztráda többek között a nemzetközi kommunikációs összekötöttséget hivatott javítani.
A Belügyminisztérium Sajtófogadó Termének előterében zártkörű, interaktív kiállításon mutatták be a minisztérium mesterséges intelligenciával kapcsolatos fejlesztéseit, köztük az élesben működő hangalapú leiratozó, vagy a közhiteles nyilvántartáson alapuló arcképazonosító szolgáltatást. A Szabályozott Elektronikus Ügyintézési Szolgáltatásokhoz illeszkedő, nagy kiberbiztonságot, magas rendelkezésre állást nyújtó mesterségesintelligencia-modulok beépítése jelenleg is folyamatban van.
Miközben gyerekeink és unokáink már öt-hat éves korukban önállóan interneteznek - a járvány miatt egyre többet és többet, ráadásul felügyelet nélkül -, a profi informatikusok hiánya lassanként bénítólag hat a gazdaságra. Állami beavatkozást sürgetnek, komplex stratégia kidolgozását javasolják a szakmai szervezetek.
Személycserékről számoltak be az év elején két hazai mobiltelefon-társaságnál.
Az elátkozott 2020-as esztendő után 2021 a talpra állás éve lehet. Idén fektetjük le a jövő alapjait, de ehhez nem árt, ha tudjuk, merre halad tovább a világ az elkövetkező fél évtizedben.
Egy hazai fejlesztésű rendszerrel könnyebben találhatnak egymásra a rászoruló emberek és a segítségnyújtók. A felhőalapú megoldást a járvány után is használhatják az időseket, mozgásukban korlátozottakat támogató szervezetek.
2020 sorsfordító esztendő volt az IT szempontjából. A világjárvány hatalmas lendületet adott a digitalizációnak, az informatikai vezetők több pénzből gazdálkodhattak, de a felelősségük is megnőtt. Hogyan élték meg ezt a küzdelmes időszakot, és hogyan készülnek a jövőre? Erről kérdezett a Harvey Nash/KPMG több mint négyezer vezetőt.
Ha a koronavírus-járvány tévésorozat lenne, úgy fogalmaznánk, hogy elindult a második évad. De a hasonlatnál maradva idén az alkotók és a nézők is sokat profitálhatnak abból, hogy mit láttak és mit szűrtek le az első évad fejleményeiből.
Lassan, de biztosan terjeszkedik a negyedik mobilszolgáltató. A Digi jelenleg a magyar lakott területek 70 százalékát fedi le.
Bár az amerikai-kínai kereskedelmi kakaskodást elindító Trump-kormánynak már csak napjai vannak hátra, az Egyesült Államokban továbbra sincs jó dolga a kínai tech- és telekom-vállalatoknak. Jó kérdés, az új vezetés alatt hogyan folytatódik a történet.
Ha digitalizációról van szó, már nem csak a technológiai cégek diktálnak, hanem a felhasználók is. A Covid-19 ráébresztette a társadalmat a valós igényeire. Az a cég, amelyik nem látja a digitális transzformációban rejlő lehetőséget, óhatatlanul lemarad a versenyben.
Digitális átalakuláson azt a hatást értjük, hogy digitális, diszruptív technológiák radikálisan változtatják meg egy-egy szervezet, vagy akár teljes iparág működési logikáját, folyamatait, üzleti modelljét. A vállalatok szintjén nézve ez több a modern technológiák puszta adaptációjánál, hiszen a folyamatok, az üzleti modell és a kultúra is változáson kell, hogy átmenjen a sikeres átalakuláshoz. Mindezzel együtt érdemes vizsgálni azt, érzékelik-e a válaszadók a digitális technológiák hatását iparágukban.
A kék szolgáltató már nem csak mobilinternetes adatforgalmi lehetőségeket kínál: a közép- és nagyvállalatok korlátlan adatforgalmú vezetékes internet-hozzáférést igényelhetnek a Telenortól.
A közbeszerzéssel beszerzett mobilszolgáltatások színe jövő februártól is magenta lesz, ahogy 2017 óta folyamatosan. A Telenornak nem sikerült nyerni, a Vodafone el sem indult.
Mint arról a Wikipédia is megemlékezik, lapunk elődjét a Központi Statisztikai Hivatal indította el 1969-ben, akkor még Számítástechnika néven. A kék, majd a piros fejlécű újság, később pedig a Computerworld hasábjain az infokommunikáció történetének számos mozzanatát rögzítették a korszak legjobbjai közé tartozó szakújságírók.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.