Nagy mészárlást csap böngészői közt a Microsoft
Jövőre a háromból gyakorlatilag csak egy marad porondon. A nagy túlélő, aki mindent visz, a Chromium alapú Edge lesz.
Jövőre a háromból gyakorlatilag csak egy marad porondon. A nagy túlélő, aki mindent visz, a Chromium alapú Edge lesz.
A COVID-19-cel kapcsolatos megosztásoknál egy felugró üzenet megmutatja, milyen régi a hír forrása. Így talán vissza lehet fogni a lejárt szavatosságú információk és ostobaságok áramlását.
A koronavírus miatt egyre többen állnak át távmunkára, mellyel megnő a kockázata, a hacker-támadásoknak és a zsarolóvírusok településének. De mik a jelei annak, hogy valaki rosszban sántikál?
A rendőrség által használt arcfelismerő programok túl sok hibát vétettek a múltban, most pedig egy brit perben is alulmaradt a technológia.
Egy volt NSA-kutató olyan módszert talált, amely meglepően egyszerű eszközök felhasználásával képes kicselezni az Apple biztonsági rendszerét.
A támadók cseles módszerekkel játsszák ki a fejlett ellenőrzési technikákat.
Az Amerikai Egyesült Államok elnöke a szolgáltatás mögött álló ByteDance adatkezelését érezte megbízhatatlannak, így nemzetbiztonsági kockázatnak nyilvánította a céggel való üzletelést.
Hatalmas összeget fizet a szoftveróriás azoknak a külsős kutatóknak, akik megkeresik és jelentik a termékeinek biztonságát veszélyeztető hibákat.
Míg az egyik alkalmazott epekedve vágyik vissza a céges irodába, a másik otthon virul ki igazán. Anja Monraddal, a Dell Technologies közép-kelet-európai régiójának vezérigazgatójával kríziskezelés és digitalizáció kapcsolatát vizsgáltuk.
A Nearby Share nagyjából ugyanazt tudja, amit az AirDrop az Apple világában: fájlokat tudunk vele megosztani az androidos eszközök között. Gyors, kényelmes, egyszerűen használható, és a terjesztését már meg is kezdte a Google.
Az egészségügyi dolgozók mellett az informatikusok a járvány hősei: a karantén idején világszerte az ő helytállásuknak köszönhető, hogy sikerült gyorsan és viszonylag zökkenőmentesen átállni a távmunkára. Ez az időszak számos tapasztalattal gazdagította a szakmát, most ezek közül foglaljuk össze a legfontosabbakat.
Hetek helyett órák alatt fejleszt önvezető megoldásokat a Continental és az NVIDIA számítógépes klasztere. Kialakítása során hibrid megközelítést választottak annak érdekében, hogy szükség esetén felhőalapú megoldásokkal bővíthessék a számítási és a tárolási kapacitást.
Egyelőre rejtély, hogy a feladó hogy juthatott hozzá ennyi ember címéhez, de nem kizárt, hogy egy komoly biztonsági rés következtében szivárogtak ki az adatok.
Az eszközök legtitkosabb adatokat tároló részében állítólag olyan sebezhetőséget találtak, amit nem is lehet kijavítani. A hiba rengeteg mobilt és egyéb Apple-kütyüt érint.
Nem a véletlen műve, hogy miközben az országba ezrével érkeztek külföldről lélegeztető- és légzést segítő gépek, három hazai egyetem is kormánytámogatást kapott ilyen berendezések kifejlesztésére, és az sem, hogy techcégek és gyógyszergyárak versengenek a betegekért, de legalábbis az adataikért.
A fejlesztés alatt álló új operációs rendszer, a macOS Big Sur előzetes kódjában fedezték fel az árulkodó nyomokat. Az Apple egyelőre nem erősítette meg az információt, igaz, nem is cáfolta azt.
A cég lelassítaná, az újonnan megjelenő tartalmi frissítések gyakoriságát, ezzel több szakember tudna a Windows 10X kalapálásával foglalkozni.
A közösségi hálózatnak 650 millió dollárt kell fizetnie, amiért a felhasználók egyértelmű hozzájárulása nélkül vetette alá arcfelismerésnek a fotójukat.
Az újdonságok leginkább az európai székhelyű cégeknek jöhetnek jól, melyek így könnyebben igazodhatnak a GDPR diktálta feltételekhez.
Egy friss tanulmány szerint minden második alkalmazott munkája során okozott már biztonsági kockázatot. A hibák legfőbb oka a szórakozottság volt, és a távmunka csak súlyosbította a helyzetet.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.