Dolgozzunk hibrid vagy hagyományos modellben, otthoni vagy céges irodában, más távoli helyszíneken, vagy teljesen rugalmasan váltogatva mindezek között, a munkavégzés napjainkban mindannyiunk számára másféle lehet. Kivéve egy dolgot, az együttműködést, az egyéni és a csapatmunka hatékonyságát támogató technológiát - amelyben a Dell Technologies jelentése (2023 Innovation Index) szerint a vállalatok túlnyomó többsége jó okkal az innováció hajtóerejét látja.
A februárban közreadott tanulmány alapjául szolgáló felmérés világszerte 45 országban és 14 iparágban 6600 üzleti és technológiai döntéshozó megkérdezésével térképezte fel a vállalatok innovációs érettségét - és a válaszokból ítélve a vezetők technológiai önbizalma nem a legteljesebb. Jóllehet a felmérésben részt vevő vállalatok 86 százaléka aktívan keresi az üzleti innovációs célok eléréséhez szükséges, legjobb technológiákat, a megkérdezettek több mint fele (57 százaléka) mondta, hogy cégük támaszkodhatna fejlettebb technológiára is, ha nem akar lemaradni a versenytársak mögött.
Érvényes ez az adatközponti infrastruktúrától kezdve a felhőalapú megoldásokon át a peremhálózatokig a vállalati informatikai környezet minden területére, beleértve a modern munkavégzés támogatását is. A válaszadók 88 százaléka jelentett ki például, hogy a technológiának köszönhetően a távolról dolgozó munkatársak legalább akkora, vagy még nagyobb lehetőséget kapnak az innovációra, mint a céges irodába bejáró kollégák. Mégis az IT-vezetők mindössze 26 százaléka mondta, hogy cégüknél minden szükséges technológiát megadnak alkalmazottaknak az egyedi igények és preferenciák szerint. Ráadásul az informatikai döntéshozók kevesebb mint fele (45 százaléka) véli csupán, hogy a meglévő technológiával a kollégák bárhonnét biztonságosan végezhetik munkájukat.
Mindez arra utal, hogy a helytől független munkavégzés lehetővé tétele, a választás megkönnyítése önmagában már kevés. Itt az ideje, hogy a vállalatok a modern munkavégzés tartalmán és minőségén javítsanak, alkalmazottaikat olyan eszközökkel lássák el, amelyekkel eredményesebben, innovatív és fenntartható módon dolgozhatnak, mutatott rá a Dell Technologies.
Videokonferencia-vezérlés tapintással
A rugalmas munkavégzés támogatásához a gyártó új hardver- és szoftvermegoldásokkal frissítette üzleti portfólióját, amelyek a március végi bejelentéstől kezdve május végéig folyamatosan kerülnek piacra. A Latitude és Precision vállalati PC-k új nemzedéke a 13. generációs Intel Core processzorokkal és a Dell Optimizer továbbfejlesztett funkcióival továbbnöveli a számítógépek teljesítményét, miközben tágabb teret enged a munkaélmény intelligens személyre szabásához.
Latitude laptopjait például továbbfejlesztett audiovizuális kollaborációs képességekkel, fenntartható forrásból származó anyagokkal és energiatakarékos mikro-LED technológiás billentyűzettel frissítette a Dell. A csúcsmodell, 14 colos, 2 az 1-ben kialakítású Latitude 9440 - amelynek formatervét az XPS termékcsalád ihlette - olyan különleges újításokkal érkezik, mint az együttműködést segítő, haptikus érintőpad és a mikro-LED háttér-világítású, hézagmentes billentyűzet. Zoom-hívás közben a felhasználók az érintőpadon közvetlenül, kitapinthatóan elérik a mikrofon és a kamera ki- és bekapcsoló gombját, valamint a képernyőmegosztás és a csevegés funkcióját. Még idén elérhetővé válik ugyanez a támogatás Microsoft Teams-megbeszélésekhez is. Az új, rács nélküli billentyűzet háttérvilágítása pedig a gyártó szerint hozzávetőlegesen 75 százalékkal csökkenti az energiafelhasználást, így 3 órával növeli az akkumulátoros üzemidőt.
Sokat utazó szakemberek változatos igényeihez igazodva különböző méretekben és funkciókkal érhetők el a Latitude 7000-es család új, 16:10-es képarányú tagjai. A vékony és ultrakönnyű Latitude 7340/7440 modellek 13 és 14 colos méretben kerülnek forgalomba, 1 kilogramm alatti, illetve kicsivel afeletti tömegükkel a mobilitást segítik. Emellett 5 megapixeles kamerával és 5G-s kommunikációs kapcsolattal is támogatják a helytől független együttműködést.
Nagy teljesítményt és nagyobb képernyőterületet igénylő szakemberek - például építészek, mérnökök, grafikusok és tartalomgyártók - számára a Dell új modellel bővítette mobil munkaállomásainak palettáját. A Precision 5680 a gyártó szerint a világ legkisebb alapterületű 16 colos munkaállomása, amely akár Intel Core i9 (45 W) processzorral, NVIDIA RTX 5000 Ada videokártyával és 64 gigabájtos DDR5 memóriával is konfigurálható. A hatékony munkát 16:10-es arányú, UHD+ PremierColor technológiás, három oldalú InfinityEdge kijelző, gyors és érzékeny visszajelzést adó haptikus érintőpad, négy darab A-osztályú hangszóró, valamint közelség- és környezetifény-érzékelővel ellátott FHD infravörös kamera segíti. A dedikált videokártya nagy teljesítményével arányos hűtéshez a Precision 5680 a gyártó szabadalmaztatott, dupla ellentétes kivezetésű ventilátortechnológiáját kapta.
A Dell emellett a belépő szintű, 3000-es sorozatú mobil munkaállomásoktól kezdve a legnagyobb teljesítményű, 7000-es sorozatú mobil, torony kivitelű és rack szekrénybe szerelhető munkaállomásokig teljes Precision termékcsaládját frissítette. Új funkciókkal gyarapodott a Dell Optimizer szoftvercsomag is, amelynek intelligens felügyeleti képességei a PC-ken túl immár kiterjednek a csatlakoztatott perifériák menedzselésére is. Videokonferencia közben a szoftver például megszünteti a visszhangot, és felugró ablakban figyelmezteti a felhasználót, ha a megbeszélés résztvevői rossz hangminőségben hallják.
Munkaeszköz szolgáltatásként
Termékfejlesztésében a Dell a felhasználói élmény mellett az eszközök felügyelhetőségére és biztonsági funkcióira, valamint fenntarthatóságára összpontosít. A Latitude 9440 és a Precision 5680 gyártása egyaránt alacsony széndioxid-kibocsátással jár, a laptopok gépháza például 75 százalékban újrahasznosított alumíniumot tartalmaz. A Latitude 9440 billentyűsapkái ugyancsak 75 százalékban újrahasznosított műanyagból készülnek, és mezőgazdasági, valamint élelmiszeripari melléktermékekből származó, megújuló műanyagból gyártott alkatrészeket tartalmaznak. Laptopjait a gyártó továbbra is teljes egészében újrahasznosított vagy megújuló forrásból származó csomagolásban szállítja, hálózati tápegységeikben pedig most első ízben újrahasznosított rezet használ. A Dell Optimizer hőkezelő beállításai között a csendes üzemmódot választva a felhasználók is 18 százalékkal csökkenthetik számítógépük energiafogyasztását.
Dolgozzanak bárhonnét az alkalmazottak, alapvetően fontos, hogy a vállalatoknak biztonságossá egyék munkakörnyezetüket. A Dell ezen a téren is új szoftverekkel, szolgáltatásokkal bővítette kínálatát. Mostantól elérhető például a Secured Component Verification (SCV) megoldás felhőalapú változata, amely digitális tanúsítványokkal látja el a PC-k kulcsfontosságú alkatrészeit. A vállalatok így nemcsak azt ellenőrizhetik, hogy a megrendelt gépeket a kívánt konfigurációban kapták-e meg, hanem arról is meggyőződhetnek, hogy azok megőrizték-e integritásukat az ellátási láncban.
A Dell emellett a CrowdStrike felhőalapú platformjával szélesítette SafeGuard and Response portfólióját, így még több szoftvermegoldással segíti a vállalatokat IT környezetük - a végpontok, a felhőalapú munkaterhelések, a felhasználói azonosítók és az adatok - védelmében, a fenyegetések észlelésében, feltárásában és megválaszolásában, valamint a Zero Trust architektúra kiépítésében. A támadásokkal szembeni védelmet erősíti az új Product Success Accelerator (PSX) for Cyber Recovery szolgáltatás is, amely a kritikusan fontos adatokat egy elszigetelt kiberszéfben őrzi az üzletment-folytonosság biztosításához.
Nem utolsósorban a Dell bejelentette az APEX Managed Device Service elérhetőségét is. A kis- és középvállalatok ebben az előfizetéses modellben darabszámra lebontott havidíj ellenében, szolgáltatásként használhatják a gyártó eszközeit, amelyekhez IT-támogatást is kapnak. Legyen szó egyszemélyes vállalkozásról vagy 300 fős üzletről, a vállalatok így mindig annyi gépet használhatnak, amennyire valóban szükségük van - igaz, egyelőre csak az Egyesült Államokban. Online sajtótájékoztatóján a gyártó nem árulta el, hogy a rendkívüli rugalmasságot adó, menedzselt eszközszolgáltatást mikor terjeszti ki további régiókra. Mindenesetre, ha figyelembe vesszük azt is, hogy az új üzleti PC-k a Dell Cloud Client Workspace szoftverével is használhatók, akkor elég jó képet alkothatunk arról, hogy az vállalatok miként alakíthatnak ki egy szolgáltatásalapú munkakörnyezetet a modern munkavégzés hathatós és biztonságos támogatásához.