Második körös tőkebevonását zárta le az Oriana International Zrt. az MFB Csoporthoz tartozó Hiventuresszel. A startup finanszírozásába emellett több új magánbefektető is beszáll: Dr. Szőke Csaba és családja, továbbá az Invescom M&A Tanácsadó Kft. is letette voksát a low-code technológiai platform fejlődése mellett.
Az üzleti igények gyors lefejlesztése alapjaiban formálja át egy vállalat mindennapjait. A digitális transzformáció egyik lényeges - ha nem a legfontosabb - célja, hogy a mai nagysebességű környezetben a szükséges információ mindig rendelkezésre álljon. Ez pedig a klasszikus fejlesztési eszközökkel és módszerekkel nem, vagy nehezen kivitelezhető.
A low-code átalakítja az üzleti alkalmazások fejlesztését
A folyamatosan változó üzleti igényekhez alkalmazkodó rendszerek fejlesztése akkor a leggyorsabb, ha magát a fejlesztést is közelebb visszük az üzleti élethez. Ennek támogatására jöttek létre az olyan fejlesztési platformok, melyek nem igényelnek mély fejlesztői ismereteket. Ezek az úgynevezett low-code vagy no-code technológiák. "A miénkhez hasonló újabb platformok előre elkészített komponenseket és mintákat - mint építőkockákat - bocsájtanak rendelkezésre azért, hogy a jól megtervezett elemekből gyorsan lehessen kisebb vagy akár komplex alkalmazásokat építeni átlagosan az egyéni fejlesztéshez szükséges idő 50%-a és 35%-kal alacsonyabb költségek mellett." - mondta Basa Richárd, az Oriana ügyvezető igazgatója.
A 2002-ben alapított Oriana egy összeolvadást követően 2019 óta vesz részt a magán- és állami szektorban működő szervezetek legösszetettebb folyamatautomatizációs kihívásainak megoldásában és vállalkozásaik digitalizálásában. Az elmúlt években az Oriana partnerhálózata is jelentősen bővült, jelenleg Európa szerte 22 aktív partnerrel, 8 országban vannak jelen, többek között az Egyesült Királyságban, Németországban, Svájcban és Lengyelországban. A Hiventurestől és a Dr. Szőke Csabától és családjától most bevont tőke egy részét is a további külföldi, valamint stabil partnerhálózat kialakítására fordítják.
"A bevont tőkéből tovább folytatjuk az Oriana platform fejlesztését és az azon futó applikációk fejlesztését is, amit hamarosan ügyfeleink és partnereink is használatba vehetnek. Úgy gondoljuk, hogy a legújabb szoftverünk paradigmaváltást fog hozni, mivel minden eddiginél jobban megkönnyíti majd a rajta futó üzleti logikák fejlesztését, bővítését, illetve az előre gyártott elemek felhasználását." - tette hozzá Basa Richárd.
"A low-code piacban óriási potenciál rejlik, amire ékes bizonyítékul szolgál az Oriana eddigi növekedése és üzleti eredményei. Épp ezért, és a tapasztalt menedzsmentnek hála az újabb körös befektetés könnyű döntés volt." - mondta Szluha Dénes, a Hiventures növekedési befektetési programjának igazgatója. A kockázati tőkebefektetőn kívül a nemzetközi piacra lépésnél közreműködik majd Dr. Szőke Csaba nemzetközi angyal- és family office befektető (és családja), akik szintén jelentős összeggel szálltak be a tőkeemelésbe. Emellett az Invescom további befektetések előkészítésére és lebonyolítására alkalmas profi társaságként lépett a tulajdonosi körbe. A több mint 20 éves M&A tanácsadói tapasztalatukkal segítenek fókuszban tartani a tőkebevonást és az exit opciókat a további stratégiai lépéseknél is.
Az Oriana hosszútávú célja az európai partnerhálózat bővítése
"A legfontosabb célunk jelenleg, hogy tovább bővítsük a platformon elérhető elemek és applikációk számát, illetve a No-code és integrációs képességeit fejlesszük. A Covid időszak kicsit lelassította a külföldi terjeszkedésünket, de az idei évben már látjuk az elmozdulást" - mondta Basa Richárd.
Az Oriana a spanyol és görög piacon is partneri tárgyalásokat folytat, illetve több vállalati felhasználó jelenleg is fejleszti saját szoftvereit az Oriana Platformon, amivel jelentősen gyorsítják piacra lépésüket és csökkentik kockázataikat.