Hirdetés
. Hirdetés

Már igényelhetők a 3,5%-ra csökkentett Széchenyi Kártya Program beruházási hitelei

|

Az átlagos beruházási hitelösszeg meghaladja a 80 millió forintot, lízingszerződések esetén 15 millió forint felett van a lízingfinanszírozás átlagösszege.

Hirdetés

Az Új Gazdaságpolitikai Akciótervhez tartozó Demján Sándor program részeként 2024. november elsejétől a Széchenyi Kártya Program beruházási típusú hiteltermékei esetén az ügyfelek által fizetendő éves kamat 3,5 százalékra csökken. Az ügyfelek a bankoknál a gyakorlatban hétfőtől már igénybe vehetik az alacsonyabb kamatozású hiteleket - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).

A kamatcsökkentés a beruházási és a lízing típusú termékeket érinti: Széchenyi Beruházási Hitel MAX+, Széchenyi Lízing MAX+ konstrukció, Széchenyi Mikrohitel MAX+, Agrár Széchenyi Kártya MAX+.

A Széchenyi Kártya Program az elmúlt, válságokkal terhelt években a hazai kis- és középvállalkozások elsőszámú finanszírozási termékévé nőtte ki magát.

A meghirdetetett programok (Széchenyi Kártya krízishitel program, Széchenyi Kártya újraindítási hitelprogram, Széchenyi Kártya MAX és MAX+ hitelprogram) keretében 2020 júniusától 2024 októberéig 256 100 darab hitelkérelmet fogadtak be 9457 milliárd forint értékben. Ebből csaknem 177 ezer kérelem esetében a szerződéskötés is megtörtént, így 5826 milliárd forint hitelösszeg segítette a vállalkozásokat.

A jelenleg futó - 2022 decemberétől elérthető - SZKP MAX+ hitelprogram során közel 90 ezer hiteligénylést fogadtak be a bankok 3300 milliárd forintot meghaladó értékben.

Hirdetés

Annak ellenére, hogy 2022-23-ban a magas infláció miatt elsősorban a napi likviditásra szolgáló, klasszikus folyószámlahitel jellegű termékeket keresték a vállalkozások, a Széchenyi Kártya MAX+ konstrukcióban idén októberéig folyósításra került beruházási típusú hitelek aránya - a lízinggel együtt - megközelíti a 30 százalékos arányt.

Az átlagos beruházási hitelösszeg meghaladja a 80 millió forintot, lízingszerződések esetén 15 millió forint felett van a lízingfinanszírozás átlagösszege.

A cél egyértelműen a beruházások beindítása, amely beruházások hozzájárulnak a gazdasági növekedés felgyorsulásához, az időben elindított fejlesztések révén a hazai kkv-k piaci pozíciója erősödhet, versenyképességük javulhat.

A kedvezményes kamatozás révén egy 100 milliós 10 évre felvett hitel esetében több mint negyedével csökkenhet a vállalkozások finanszírozási terhe.

További kedvezmény, hogy a 2025. június 30-ig SZKP MAX+ Beruházási hitelt igénylő vállalkozások számára az első évben díjmentesen nyújtja a hitelfelvételt megkönnyítő kezességvállalását a Garantiqa Hitelgarancia Zrt. Ez egy átlagos, 125 milliós hitel esetében több mint félmillió forintos finanszírozási kiadástól mentesíti a cégeket.

A Széchenyi Kártya termékek kedvezményes kamatozása állami kamattámogatás mellett valósul meg.

A kamattámogatás összege a mindenkori pénzpiaci kamatokhoz kapcsolódik. Az egyre javuló gazdasági környezetben csökkenő hazai és nemzetközi kamatszinteknek köszönhetően a vállalkozások versenyképességét javító kamatcsökkentő intézkedés nem jelent a 2024. évi szintekhez képest érdemi kiadásnövelést a költségvetés számára, ám ha szükséges, a kormány e célra kész többletkeretet biztosítani - tájékoztat közleményében az NGM.

Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.