A kriptopénzeket támogató szabályozások mellett a kriptovaluták általános elterjedéséhez olyan támogató infrastruktúrára van szükség, amely lehetővé teszi a nagyközönség számára az ökoszisztéma elérését és megismerését. Az adókkal, ATM-ekkel, munkahelyekkel és kriptovaluta-rendezvényekkel kapcsolatos nyolc kulcsmutatót figyelembe véve London áll az élen, mint a világ legkriptokészebb város a vállalkozások és startupok számára.
A Recap által végzett kutatás szerint jó úton halad Rishi Sunak brit miniszterelnök azon elképzelése, hogy "az Egyesült Királyság pénzügyi szolgáltatási ipara mindig a technológia és az innováció élvonalában legyen". A Top 3-ba még Dubai és New York kerültek be. Hongkong azonban korábbi vezető helyét elveszítve, a hetedik helyre esett vissza a kutatásban.
A Cointelegraph cikke egy bővebb listát is bemutat, amelyen a kriptovaluták tömeges bevezetésére kész infrastruktúrával rendelkező 50 legnagyobb várost szerepel.
A tanulmányban figyelembe vett néhány kulcstényező közé tartozik a kriptóspecifikus rendezvények teljes száma, a kriptográfiával kapcsolatos munkahelyek, a kriptóspecifikus vállalatok és a kripto ATM-ek száma. A nem kriptográfiai szempontok között szerepel az életminőség, a kutatás-fejlesztési kiadások aránya a bruttó hazai termékhez viszonyítva, valamint a tőkenyereségadó mértéke.
Mind közül Londonban dolgozik a legtöbb ember kriptoval kapcsolatos munkakörben, ami azt jelzi, hogy a lakosság körében nagyobb az érdeklődés a kriptoökoszisztéma iránt. Más város azonban néhány mérőszám tekintetében London fölé kerekedett, ami erősíti a kriptovaluták globális elterjedését. A Bank of England és a brit kincstár az élvonalban maradásra törekedve kiemelte, hogy 2030-ig központi banki digitális valutát kell bevezetni.