Az amerikai technológiai óriáscég, az Apple Inc felfüggesztette a kínai Yangtze Memory Technologies memóriachipek termékeiben való felhasználására vonatkozó terveit, miután Washington szigorúbb exportellenőrzést vezetett be a kínai technológiai vállalatokkal szemben - jelentette a Nikkei.
Az Apple eredetileg azt tervezte, hogy már idén elkezdi használni az államilag finanszírozott YMTC NAND flash memóriachipjeit - írta a japán hírügynökség az ügyet ismerő személyekre hivatkozva. A chipeket eredetileg csak a kínai piacon értékesített iPhone-okhoz tervezték felhasználni. A lap szerint a vállalat fontolgatta, hogy végül az összes iPhone-hoz szükséges chipek akár 40 százalékát is megvásárolja az YMTC-től.
Az Egyesült Államok a múlt héten felvette Kína vezető memóriachip-gyártóját, az YMTC-t és 30 másik kínai vállalatot arra a listára, amelyen az amerikai tisztviselők által ellenőrizni nem tudott társaságok szerepelnek. Ezzel tovább növelték a feszültséget Pekinggel, és elindítottak egy 60 napos határidőt, amelynek lejárta után sokkal szigorúbb büntetésekre számíthatnak az érintette, ha nem tesznek eleget az amerikai átláthatósági igényeknek.
Az YMTC-t az amerikai kereskedelmi minisztérium is vizsgálja, hogy megsértette-e a washingtoni exportellenőrzéseket azzal, hogy chipeket adott el a feketelistán szereplő kínai Huawei Technologies távközlési vállalatnak.
A Biden-kormányzat Kínára vonatkozó átfogó exportellenőrzési csomagja a pekingi technológiai és katonai fejlődés lassítását célozza azáltal, hogy az ország ellátását elvágja bizonyos félvezető chipektől, amelyeket bárhol a világon amerikai berendezésekkel gyártanak.