Donald Trump az utóbbi időkben meglehetősen hadilábon áll a közösségi média szereplőivel, és míg bizonyos cégeket, mint például a TikTokot egyszerűen kitiltotta az USA-ból, addig másokat megpróbál rendeletekkel szabályozni, ha azok neki nem tetsző döntést hoznak. A Twitter már egy ideje cenzúrázza az Egyesült Államok 45. elnökének bejegyzéseit, ha azok álhíreket terjesztenek, így a cég és az elnök között egy ideje ádáz csata dúl. Trump most a legfelsőbb bíróságon szeretné bebizonyítani, hogy jogában áll bárkit letiltani az oldalon.
Az egész ügy 2017-ben kezdődött, amikor a Columbia Egyetem egyik alkotmánnyal foglalkozó intézete rámutatott, hogy mivel az elnök Twitter oldalán rengetegszer látnak napvilágot hivatalos információk, így ez a kormány hivatalos kommunikációs csatornájának minősül, ez viszont azzal is jár, hogy Trump nem tiltogathat le neki nem tetsző személyeket.
"Ez az ügy egy olyan alapelvre épül, mely a demokráciánk fundamentuma és lényegében szinonimája az alkotmány első kiegészítésének: a kormány tagjai nem rekeszthetnek ki embereket nyilvános fórumokról csak azért, mert nem értenek egyet a politikai nézeteikkel." - mondta az intézet vezetője, Jameel Jaffer.
Ezzel az állásponttal az eddigi perekben a bíróságok is egyetértettek, azonban most a Fehér Ház a Legfelsőbb Bíróságra vitte az ügyet. Ez azt jelenti, hogy a mostani döntés végleg lezárhatja a kérdést, hiszen azt már nem írhatja felül semmilyen intézmény.
"Azzal, hogy figyelmen kívül hagyjuk a különbséget az elnök Twitteren közzétett (néha) hivatalos nyilatkozatai és a mindig személyes döntése között, hogy letilt-e valakit, elmossuk a határt az állam cselekedetei és a személyes viselkedés között."
- olvasható a Fehér Ház Legfelsőbb Bíróságnak benyújtott petíciójában, melyben arra kéri azt, hogy vizsgálja felül a szövetségi bíróságok korábbi döntéseit.