A korszerű, digitális megoldásokat bemutató képzést indított fogtechnikusoknak a Csongrád-Csanádi Kereskedelmi és Iparkamara a Fogtechnikusok Egyesületével együttműködve. Mint ismeretes, a kamara négy éve működik felnőttképzési intézményként. Törekszenek arra, hogy olyan képzéseket szervezzenek, amelyek fejlődési lehetőséget teremtenek önkéntes tagjaiknak.
A maga nemében az országban első digitális fogtechnikai képzést is a tagok igényeire reagálva alakították ki. Ezen a területen eddig leginkább az online képzések voltak jellemzők, a kamara 160 órás, gyakorlatorientált tanfolyamát azonban személyes jelenléttel tartják. A szakmai képzés követelményeinek teljesítéséről a résztvevők tanúsítványt kapnak, július elején pedig az akkreditált vizsgaközpontban vizsgát is tehetnek, és államilag elismert szakképesítést szerezhetnek.
Az önköltséges képzést eredetileg a megye vállalkozásainak szánták, ám jelentkeztek résztvevők az ország más részeiből is, egy - magyar származású - hallgató pedig Németországból érkezett.
A CAD/CAM technológia bő egy évtizede kezdett terjedni a fogászatban. A használt anyagok és gépek innovációjának köszönhetően pedig mára bevett gyakorlattá vált. A hagyományos lenyomatvételt és a gipszmodellek készítése helyett egyre inkább 3D-szkennerrel készítik el a fogak és csonkok digitális modelljét, a pótlásokat is számítógépen tervezik, majd magukat az implantátumokat, koronákat vagy protéziseket is részben vagy teljesen 3D-nyomtatóval vagy CNC berendezéssel készítik el.
A digitális megoldásokat használva a páciensek igényeihez sokkal pontosabban illeszkedő pótlások készíthetők a hagyományos eljárásnál háromszor-négyszer gyorsabban, és olyan lehetőségek is elérhetők, amelyek manuálisan nem.