A cég friss blogbejegyzésben Ali Yahya és Chris Dixon, az a16z partnerei elmondták, hogy a kriptokutatásra létrejön egy újfajta "multidiszciplináris labor", amely szorosan együttműködik majd az anyavállalat portfóliócégeivel és másokkal, hogy megpróbáljon megoldani "fontos problémákat" és előremozdítani "az internet következő generációjának tudományát és technológiáját".
Az a16z crypto research vezetője Tim Roughgarden, kutató lesz, aki a Columbia és a Stanford Egyetem informatika professzoraként dolgozott. Az algoritmikus játékelmélet szakértőjeként Roughgarden a Web3 által felvetett néhány technikai probléma megoldásán fog munkálkodni.
A cél egy olyan kutatólabor létrehozása, amely hasonló a brit székhelyű mesterséges intelligencia céghez, a DeepMind Technologieshez, amelynek az Alphabet, a Google anyavállalata a tulajdonosa. Az első feladat az lesz, hogy azonosítsák a kriptopénzek bevezetését akadályozó legalapvetőbb kutatást kívánó problémákat, majd megpróbálják megoldani ezeket a kérdéseket.
Az a16z szerint e kihívások megoldására törekedve a csoport akár új eszközökkel is előállhat, amelyeket portfólióvállalatai is átvehetnek. Emellett olyan bevethető, nyílt forráskódot is elő fog állítani, amelyből az egész iparág profitálhat. A számítástechnika és a mérnöki tudományok körüli problémák kezelése mellett a csoport olyan témákat is vizsgálhat, mint a digitális művészetben keletkező és más tárgyak egyediségét és tulajdonjogát igazoló, nem helyettesíthető tokenek (NFT). Vizsgálhatják továbbá ezek helyét a művészettörténet kontextusában. Valamit feltárhatják a decentralizált autonóm szervezetek és más kapcsolódó területek lehetséges hatását is.
A Paradigm befektetési cég hasonló kutatási erőfeszítést tett, amikor nemrég bemutatta az NFT-értékesítés új mechanizmusát, amelyet a Rick and Morty társalkotójával, Justin Roilanddal közösen fejlesztett ki. Yahya azonban a TechCrunchnak elmondta, hogy az a16z kriptokutatás "nagybetűs 'R' kutatást" fog végezni, amely összekapcsolja a világszínvonalú tudományos akadémiai tehetségeket a világszínvonalú mérnöki tehetségekkel, hogy a kriptopiac "legjobb és legérdekesebb problémáival" foglalkozzanak. "Tényleg úgy tekintünk erre, mint egy első osztályú szervezetre, és azt fogjuk látni, hogy ez messze túlmutat mindenen, ami valóban létezik bármely más kockázati cég keretein belül" - mondta a SiliconAngle szerint.
A Roughgarden kezdeti csapatában Dan Boneh, a Stanford ismert informatika és elektrotechnika professzora, valamint Joe Bonneau akadémiai kutató lesz tag. Utóbbi olyan területeken kutatott sokat, mint a közösségi hálózatok adatvédelme, a kriptográfiai protokollok, az oldalcsatornás támadások, a szoftverobfuszkáció és a visszamodellezés. Továbbá a Stanfordról csatlakozik hozzájuk az NFT-terméktervező, Benedikt Bünz, valamint a Diem korábbi blokklánc-kutatója és kriptográfusa, Valerie Nikolanko. Scott Kominers közgazdász pedig a Harvardról csatlakozik a csapathoz.