A digitalizáció új kihívások és egyúttal új lehetőségek elé állítja a kereszténységet - hangzott el egy konferencián Budapesten, amelynek címe "A mi Európánk - A következő generáció, Keresztény identitás a digitális korban" volt.
Kiemelésre került, hogy a digitalizáció ma már a Föld szinte összes lakóját közvetlenül vagy közvetetten érinti. Ennek fényében megfogalmazódtak kérdések, illetve keresődtek válaszok arra, hogy ez miképp érinti a keresztény identitást.
Elhangzott, hogy a világhálóra minden pillanatban felfoghatatlan mennyiségű tartalom és információ kerül fel. Egyesek számára ez félelmet kelt, míg mások szerint a digitalizáció a keresztények számára is egy új, a korábbiaknál hatékonyabb eszközt jelenthet.
Fontosnak tartották hangsúlyozni, hogy nem a technikai eszközöknek kell tematizálniuk az embereket, hanem az eszközökben rejlő lehetőségek kiaknázására kell törekedni.
Egyéb megállapítások szerint egy kisebb esemény, amelyen kevesen vesznek részt, a digitális technológiáknak köszönhetően százezrek számára is láthatóvá válhat, ami jelentős lehetőséget jelent.
Az eseményen előadások hangzottak el arról is, hogy a nagy közösségi médiaplatformok hogyan befolyásolják az emberek életét, különösen a kereszténység helyzetét. Az előadók egyetértettek abban, hogy a közösségi média számos veszélyt jelent a felhasználókra, ugyanakkor a digitális tér lehetőségeket is nyújthat, különösen a fiatalabb generációk megszólítására.