Nagyszabású környezetvédelmi tervekkel készül a következő tíz évre a Lenovo: a cég 50 százalékkal akarja csökkenteni az üvegházhatású gázok kibocsátását, és teljesen ki akarja zárni a szállítási folyamatokból a műanyagokat. 2050-re pedig szeretné elérni, hogy egyáltalán ne szennyezze üvegházhatású gázokkal a légkört.
A gázkibocsátás csökkentése mellett a környezettudatosság érdekében újszerű csomagolási megoldásokat is bevet a kínai gyártó. A ThinkPad termékcsaládot például olyan dobozokban forgalmazza, amelyeket ragasztószalagok helyett egy ötletes önzáró megoldás fog össze. Ez a két nyelvből és egy zárónyílásból álló technika megfelelő hajtogatás esetén ugyanolyan megbízhatóan fogja össze a dobozt, mint a ragasztószalag.
Ez a módosítás meghökkentően nagy megtakarítást eredményez: a ThinkPadok szállításához 2018-ig évi 54 tonna ragasztószalagot használtak fel, ami közel 20000 kilométert jelent - két év "termésével" körül lehetett volna tekerni a Földet. Ráadásul a hajtogatott megoldás a papír újrafelhasználását is megkönnyíti, mert az újrahasznosító üzemeknek nem kell a makacs ragasztószalag eltávolításával vesződniük.
A Lenovo a ragasztószalag mellett a polisztirolnak is búcsút int, és ahol csak lehet, természetes rostanyagokból formázott védőcsomagolásra, illetve alacsony sűrűségű polietilénre vált át. A biológiai alapú csomagolóanyagok közül a bambusz az új kedvenc, amely a világ egyik leggyorsabban növekvő növénye, és teljes mértékben komposztálható, gyorsan megújuló forrás.