Hét éve, 2008-ban indult útjára Ville Kairamo finn szakember irányításával Tamperében a Demola modell, amelynek lényege, hogy ipari vállalatok, egyetemi központok és egyetemi hallgatók a piacon ténylegesen tapasztalható, valódi problémákra közösen fejlesztenek megoldásokat.
Tehát valóságos kihívásoknak kell megfelelniük, így ha eredményeket érnek el, akkor a megoldások piacra viteli ideje minimálisra csökken. A Demola projektekre alapul, támogatja a fejlesztés folyamatát, és startupok felépítéséből is kiveszi a részét, ha az adott iparvállalat végül mégsem kívánja hasznosítani a létrejött eredményeket.
Kulcsszereplője e megállapodásnak Korányi László, aki korábban a Nemzeti Innovációs Hivatalnak – annak átalakulásáig – két és fél éven át volt elnökhelyettes, előtte pedig Magyarország izraeli tudományos és technológiai attaséjaként szolgált.
Az ünnepélyes aláíráson és a sajtótájékoztatón jelen volt Pasi Tuominen, Finnország budapesti nagykövete és a Demola program alapítója és vezetője, a Technopolitan partnere, Ville Kairamo is.
A Computerworldnek adott rövid nyilatkozatában a finn inkubációs szakember kifejtette, hogy az ipari partnerek nagy lelkesedéssel vesznek részt a projektekben, egyáltalán nem féltékenyek a fiatal közreműködő társakra, szükségük van az új megközelítésekre, gondolatokra. Az egyetemek többnyire attól tartanak, hogy az ipari partnerek nem lesznek nyitottak az együttműködésre, azonban a Demola vezetője szerint ennek éppen az ellenkezője az igaz, a vállalatok türelmetlenül várják, hogy csatlakozhassanak a Demola programjaihoz.