A július 14-i történelmi randevú során az űrszonda hét tudományos műszere folyamatosan gyűjtötte az adatokat a Plútóról, amelyeknek csak töredékét küldte el akkor. A folyamat szeptember 5-én gyorsult fel, de legalább egy évet vesz igénybe, amíg az összes mérési eredmény megérkezik a Földre. Az adattovábbítás sebessége ugyanis mindössze másodpercenként 1-4 kilobit. Ráadásul bár a fény sebességével érkeznek, több mint 4 és fél óra szükséges ahhoz, hogy a rádiójelek eljussanak a 4,8 milliárd kilométer távolságra lévő New Horizonsról a Földre.
A New Horizons, amely először vette közelről szemügyre a Plútót, a törpebolygó holdjait és a Kuiper-öv néhány objektumát, 2006. január 19-én startolt a New Frontiers program első küldetéseként. Kilenc évig tartó útjának nagy részét hibernációban töltötte, januárban ébresztették fel a NASA tudósai, és akkor látott hozzá a tudományos adatok gyűjtéséhez.
A NASA szakemberei azt tervezik, hogy szeptember 11-tól egy weboldalon minden pénteken közzétesznek újonnan érkezett felvételeket, amelyek az űrszonda Lorri kamerája készített.