Ausztrál tudósok olyan kisméretű szenzorokat terveztek, amelyek lehetővé teszik, hogy az orvosok valós időben készítsenek diagnózist a betegekről.
Az Australian National University (ANU) kutatói szerint a szenzor, amely ötvenszer kisebb, mint az emberi haj átmérője, olyan betegségek gyors felismerését segíti, mint például a diabétesz.
A szenzorok a bőr kipárolgását elemzik, és az adatok alapján az orvosok pontos képet kaphatnak az egyén egészségi állapotáról.
Az újfajta szenzorokon alapuló hordható diagnosztikai eszközök fölöslegessé tehetik a vérvéttelt és számos más, fizikai beavatkozáson járó diagnosztikai technikát.
Az egyetem képviselői szerint a szenzorok a hordható diagnosztikai eszközök számára kifejlesztett egyéb megoldásokkal szemben is több előnnyel rendelkeznek , ugyanis egészen kis koncentrációban is képesek a metabolitokat (anyagcsere termékeket) érzékelni, szobahőmérsékleten működnek, és nem csak a gyógyításban alkalmazhatók, hanem a mezőgazdaságban, vagy akár az űrkutatásban is.