
A fenti vita még el sem ült, amikor újabb beszámolók érkeztek az iPad „defektes” működéséről. Két probléma is felmerült akkumulátorával kapcsolatban. Az egyik szerint a kijelzőn hamarabb jelenik meg a 100 százalékos töltöttségi szint, mint hogy azt valójában elérné a készülék, a másik felhasználói visszajelzés szerint pedig az új generációt sokkal tovább tart maximumra tölteni, mint elődjét.
Dr. Raymond Soneira, a Displaymate Technologies-től jelezte, hogy a töltöttségkijelzés pontossága nem az erőssége az új tabletnek. A szakember úgy találta, hogy legalább egy órát kell még azután tölteni az eszközt, miután az már 100 százalékos töltöttségi szintet jelez. És, mint kiderült, Soneirának igaza van, de ez a jelenség nem csak az új iPadre jellemző. Az összes iOS eszköz hamarabb küld töltéstelített jelzést a felhasználónak, mégpedig azért, hogy elkerülje a túltöltés esetét. Ugyanis, amikor tényleg eléri a maximumot, leáll a folyamat, ám néhány százalékos merítést követően újra töltődni kezd(ene) a beépített telep, ha az adott készüléket birtokló felhasználó nem csatlakoztatja le a tápról. Ez a relatíve gyors ütemben ismétlődő jelenség pedig hamar kifárasztja az akkumulátort, aminek gyors kapacitáscsökkenés lesz a vége.
Kiderült az is, hogy a hosszabb töltésről szóló jelentések is igazak. Ennek az az egyszerű magyarázata, hogy az új táblagépben nagyobb akkumulátor található, amit értelemszerűen tovább tart feltölteni. Vagyis nem hibával, hanem funkcióval (it’s not bug, but feature) állunk szemben. Az iPad 2-ben 25 wattos akku dolgozott, az új modellben viszont már 42,5 wattos - könnyen belátható tehát, hogy indokolt a töltésidő-különbség.