Hirdetés
. Hirdetés

A 6 leghatékonyabb orosz légvédelmi rendszer

|

Moszkva a világ egyik legösszetettebb és legfejlettebb légvédelmi infrastruktúráját működteti.

Hirdetés

Április 13-án ünnepelte Oroszország a légvédelmi erők napját - ezen apropóból közelebbről megvizsgáltuk, milyen fejlett haditechnikai megoldások állnak jelenleg rendelkezésükre. Az orosz légvédelem többrétegű, egymásra épülő rendszerekből áll, amelyek képesek drónokat, harci repülőgépeket, precíziós fegyvereket, sőt akár ballisztikus rakétákat és hiperszonikus fenyegetéseket is semlegesíteni.

Tor - gyors válasz közelről

A Tor egy rövid hatótávolságú taktikai rakétarendszer, amelyet földi egységek és kritikus fontosságú létesítmények védelmére fejlesztettek ki. Hatótávolsága 20 km, míg magassági lefedettsége 12 km. A lánctalpas alvázon 8 darab, konténerben elhelyezett rakéta, 3-4 indítóberendezés. Különösen hatékony drónok, precíziós fegyverek és alacsonyan repülő célpontok ellen.

Buk - a közepes hatótávú védelem oszlopa

A Buk rendszer 85 km-es hatótávolsággal és 35 km-es magassági lefedettséggel működik. Szállító-indító járműve négy rakéta hordozására alkalmas, tűzvezető lokátorral (phased-array radar) szerelt, amely képes a célpontok követésére és a rakéták irányítására még erős elektronikai zavarás közepette is. Közepes hatótávolságú védelemre szolgál repülőgépek és manőverező robotrepülőgépek ellen.

Pancir-SZ1 - rakéta és gépágyú egy rendszerben

A Pancir-SZ1 egy kombinált légvédelmi rendszer, amely 12 darab rakétát és két gépágyút tartalmaz. A rakéták 30 km-re, míg az ágyúk 4 km-re képesek célokat eltalálni. A fegyverrendszert 2 fejlett radarral és Idegen-barát felismerő rendszerrel is ellátták. Rétegezett védelmet biztosít, és főként alacsonyan repülő célokkal - például drónokkal és helikopterekkel - szemben hatékony.

Hirdetés

SZ-300 - több célpont, nagy hatótáv

Az SZ-300 rendszer az egyik első olyan rakétarendszer, amely egyszerre több célpontot is képes lekövetni és megsemmisíteni. Hatótávolsága elérheti a 200 km-t, míg magasságban 30 km-ig képes hatni. A rendszer képes repülőgépek, robotrepülőgépek és ballisztikus rakéták elleni védekezésre is.

SZ-400 - több mint 80 célpont egyszerre

Az SZ-400 Triumf jelenleg az orosz légvédelem egyik legismertebb rendszere. Akár 400 km-es távolságban is képes célpontokat semlegesíteni, 35 km-es magasságban. Egyszerre akár 80 célpontot is képes nyomon követni és elhárítani, beleértve a lopakodó technológiát alkalmazó repülőgépeket és pilóta nélküli eszközöket is.

SZ-500 - a jövő légvédelme

A legújabb generációs SZ-500 Prometej már stratégiai szintű fenyegetések - például interkontinentális ballisztikus rakéták és alacsony Föld körüli pályán mozgó műholdak - ellen kifejlesztett megoldás. Hatótávolsága 600 km, míg magassági lefedettsége eléri a 200 km-t. A rendszer képes felismerni és elhárítani hiperszonikus célokat és lopakodó technológiát alkalmazó eszközöket is.

A fenti rendszerek képességei egymást kiegészítve biztosítják a hatékony védelmet a modern hadviselés különböző fenyegetéseivel szemben - a kis hatótávú drónoktól kezdve egészen az interkontinentális rakétákig.

Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.