Hirdetés
. Hirdetés

Magyar optikai kábel köti össze Európát és Egyiptomot - technológiai mérföldkő a 4iG-től

|

Egyeztetés folyik arról is, hogy az egyiptomi El-Dabaa atomerőmű építése során magasan fejlett magyar technológiák is felhasználásra kerüljenek.

Hirdetés

Új, nagyszabású távközlési projekt veszi kezdetét: a magyar 4iG telekommunikációs vállalat mintegy 2800 kilométeres, tengeralatti optikai kábelrendszer kiépítésébe kezd, amely Európát és Egyiptomot köti majd össze. A cél: stabil, nagysebességű internetkapcsolat biztosítása a két kontinens között.

A beruházás jelentőségét több tényező is alátámasztja. Egyrészt a globális adatforgalom növekedése miatt egyre nagyobb szükség van megbízható, nagy kapacitású adatátviteli útvonalakra. Másrészt az infrastruktúra lehetővé teszi, hogy Egyiptomban akár hatmillió új háztartás is hozzáférhessen a világhálóhoz.

A 4iG projektje technológiai szempontból is figyelemre méltó. A modern tengeralatti kábelek több szálon képesek egyszerre adatot továbbítani, fényimpulzusokat használva. Ezek az optikai rendszerek az egyik legmegbízhatóbb és legnagyobb átviteli kapacitást kínáló megoldások, amelyeket a globális internetgerinchálózatok kiépítésében is alkalmaznak.

Az új kábelrendszer nem csupán az internetelérés bővítését szolgálja, hanem erősíti a digitális összeköttetést Európa és Afrika között, ami hozzájárul a két régió közötti gazdasági és technológiai integrációhoz is.

Hirdetés

A projekt továbbá része egy átfogó technológiai és infrastrukturális együttműködésnek, amely során a magyar szakértelem több területen is megjelenik. Magyar cégek jelenleg tárgyalásokat folytatnak például biztonságos személyazonosító okmányok gyártásáról, valamint vízgazdálkodási és élelmiszeripari fejlesztésekhez kapcsolódó technológiai transzferről.

A távközlési infrastruktúra mellett energetikai fejlesztések is kilátásban vannak: három új gázerőmű építése is tervben van Magyarországon, ezek egyikét egy magyar-egyiptomi konzorcium valósítja meg. Emellett magyar technológiák is szerepet kaphatnak az épülő El-Dabaa atomerőmű megvalósításában.

A digitális jövő kiépítése tehát nemzetközi együttműködésben zajlik, amelyben a magyar technológiai tudás egyre hangsúlyosabb szerephez jut. Az optikai kábelprojekt ennek látványos példája, amely hosszú távon is hozzájárulhat a globális adatkapcsolatok megbízhatóságához és gyorsaságához.

Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.