Szeptember 1-jétől Németh Gergelyt nevezte ki Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter a Védelmi Innovációs Kutatóintézet (VIKI) vezérigazgatójának; Németh Gergely e kinevezését megelőzően a NATO jövőkutatási csoportjának vezetője volt.
A Honvédelmi Minisztérium (HM) közleménye szerint a jelentős nemzetközi tapasztalattal rendelkező Németh Gergely 17 éves szakmai pályafutásának túlnyomó részét a Honvéd Vezérkarban haderőtervezési szakterületen töltötte.
Kinevezése a VIKI kutatás-fejlesztési és hadtudományi pillérét hivatott tovább erősíteni, hozzájárulva a Magyar Honvédség teljes átalakításához, a társadalom honvédelmi tudatosságának és ezzel a tartalékos rendszer erősítéséhez, valamint cél az is, hogy fejlődjön a magyar védelmi innovációs ökoszisztéma kapcsolódása az európai és szövetségi rendszerekhez és más nemzetközi partnerekhez.
Németh Gergely kinevezését megelőzően, augusztus 31-ig a NATO jövőkutatási csoportjának vezetője volt, amely a jövőbeli hadviselési és technológiai környezet vizsgálatára szakosodott.
Ezt megelőzően, védelempolitikáért és nemzetközi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkárként szolgált, és egyebek mellett vezette a Nemzeti Biztonsági Stratégia és a Nemzeti Katonai Stratégia kidolgozását.
A közlemény szerint korábbi beosztásaiban a fegyverzeti igazgató nemzetközi helyettese volt, ezt megelőzően pedig Magyarország védelmi tervezési és haderőfejlesztési képviselője volt a NATO-ban.
Részt vett a magyar haderőfejlesztési program NATO-elemeinek kidolgozásában, továbbá a székesfehérvári székhelyű Közép-Európai Hadosztályparancsnokság megalakításában.
Németh Gergely a francia nemzeti becsületrend lovagi fokozatának, továbbá a NATO Transzformációs Főparancsnok Elismerésének kitüntetettje. A World Economic Forum jövőkutatási csoportjának tagja.
A hadtudományok doktora, témája a "Védelmi szektorok transzformációját meghatározó tényezők" vizsgálata volt. Három gyermek apja.
A közleményben idézték Németh Gergelyt, aki arról beszélt, rendkívüli megtiszteltetés számára, hogy a Magyar Honvédség fejlesztése érdekében végzett szolgálata után részt vállalhat annak hosszú távú jövőjének megalapozásában.
Megerősítette, hogy erős bázist lát ehhez a VIKI-nél, hozzátéve, hogy az alapítás óta eltelt másfél éves időszak után lehetőség nyílik a hatékonyság további növelésére a markánsan változó védelmi ipari környezetben - írta közleményében a HM.