Új agrárinnovációs kiadvány mutatja be a mezőgazdaság előtt álló kihívásokat

|

Az informatika térnyerése igen meghatározó a mezőgazdaság jövőjében, akárcsak a környezet megóvására összpontosító körforgásos gazdálkodás.

"Agrárinnovációnk jövőjének pillérei: precízió, digitalizáció és fenntarthatóság" címmel új agrárinnovációs kiadvány mutatja be a mezőgazdaság előtt álló legfontosabb kihívásokat és változásokat - jelentette be a HUN-REN ATK Agroverzum Tudományos Élményközpont.

Az "Agrár-biotechnológia és precíziós nemesítés az élelmiszerbiztonságért" Nemzeti Laboratórium kutatásait összefoglaló tanulmánykötet szerint a mezőgazdaság fejlődésének egyik meghatározó eleme az egészséges talaj- és vízgazdálkodás. Az informatika térnyerése ugyancsak meghatározó a mezőgazdaság jövőjében, akárcsak a környezet megóvására összpontosító körforgásos gazdálkodás.

A mezőgazdaság soha nem látott kihívásokkal szembesül a népességrobbanás és a klímaváltozás miatt, ezért támogatni kell a természetes ökoszisztémákhoz igazodó gazdálkodást és a technológiai változtatásokat.

Az "Agrárbiotechnológia és precíziós nemesítés az élelmiszerbiztonságért" Nemzeti Laboratórium az HUN-REN Agrártudományi Kutatóközpont (ATK), a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) és a HUN-REN Szegedi Biológiai Kutatóközpont (SZBK) konzorciumi együttműködésében jött létre. A projekt a Széchenyi Terv Plusz Programon belül valósul meg, és több mint 2,4 milliárd forint támogatást kapott Magyarország Helyreállítási és Ellenállóképességi Terve keretében.

Az "Agrárinnovációnk jövőjének pillérei: precízió, digitalizáció és fenntarthatóság" online összefoglaló a www.agri-biotech.hu oldalról ingyenesen letölthető.

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.