Népszerű a Demján Sándor Program, a meghirdetett hitelkonstrukciók finanszírozási keretének a vállalatok már több mint egyötödét vették igénybe - jelentette be az EXIM Magyarország.
Másfél hónap alatt 48 hitelkérelmet fogadott be a magyar vállalkozásoktól az EXIM Magyarország 72,6 milliárd forint értékben az új finanszírozási konstrukcióira, amelyeket a pénzintézet a Demján Sándor Program keretében indított el január 6-án.
Az EXIM Magyarország a pénzügyi partnereivel közösen törekszik a kérelmek gyors elbírálására, ennek köszönhetően az ügyfelek közül többen már februárban szerződést köthetnek a kiválasztott hitelintézetükkel.
A tájékoztatás szerint a 72,6 milliárd forint összértékű hiteligényt a Jövő Exportőrei Beruházási és a Jövő Exportőrei Zöld Beruházási hiteltermékekre regisztrálták a pénzügyi partnerek, amiből 12 darab Jövő Exportőrei Beruházási ügylet 8,4 milliárd forint értékben már szerződött ügylet.
Az EXIM konstrukciói iránt mutatkozó érdeklődés jól mutatja a hazai gazdaság és benne az exportáló, valamint az exportálni tervező magyar vállalkozások továbbra is jelentős forrásigényét.
"A Demján Sándor Program keretein belül meghirdetett finanszírozási konstrukciók iránti érdeklődés a várakozásuknak megfelelően alakult. A számok alapján a magyar vállalkozások készek élni a gazdaságélénkítő lehetőségekkel, és nekik is céljuk, hogy növeljék exportképességüket, valamint fenntartható fejlődést támogató beruházásokat valósítsanak meg" - mondta Kisgergely Kornél, az EXIM Magyarország elnök-vezérigazgatója.
Az EXIM Magyarország 350 milliárd forint keretösszeggel hirdette meg négy fő hiteltermékét, a keretből 100 milliárd forintot dedikáltan a zöld beruházások finanszírozására különített el. A pénzintézet ezek mellett a magyar vállalatok külföldi befektetéseit is támogatja az EXIM-től kizárólag közvetlenül igényelhető Kifektetési Hitellel.
A Demján Sándor Programban indított gazdaságélénkítő kezdeményezések célja a magyar mikro-, kis- és középvállalkozások exportképességének erősítése, a fenntartható fejlődés támogatása, valamint a kifektetések finanszírozása.
Az Új Gazdaságpolitikai Akcióterv meghirdetésével a kormány 2025-ben 2600 milliárd forintot mozgósít a családok számára, míg a Demján Sándor Program mintegy 1400 milliárd forinttal járul hozzá a hazai vállalkozások fejlesztéseihez.