A Firefoxot már eddig is meglehetősen sűrűn frissítették, 2011 óta hat-nyolc hetenként, míg korábban előfordult, hogy két változat kiadása között egy évnél hosszabb idő is eltelt.
Ritu Kothari és Yan Or, a Firefox csapat két vezetője a Mozilla-féle Hacks blogban erről azt írta, hogy így gyorsabban tudják elérhetővé tenni az új funkciókat, mivel a felhasználók ezt kérték tőlük.
A négyhetes frissítésre való áttérést megelőző időszakban azt tervezik, hogy a Firefox 70 a 69-es után 7 héttel, a 71-es változat viszont már a 70-es után hat héttel fog kijönni, a jövő januárban és februárban esedékes következő két kiadás - a 72-es és 73-as - pedig öt héttel elődje után jelenik majd meg. A Firefox 74-gyel kezdődik márciusban a négyhetes frissítési időszak, és ez az ütem a későbbiekben változatlan marad.
Blogbejegyzésében a két Mozilla alkalmazott említést tett az új 28 hónapos intervallum előnyeiről is. A rövidebb fejlesztési ciklus nagyobb rugalmasságot biztosít a terméktervezés során, és gyorsabban elégíthetők kik az üzleti vagy piaci igények. - A négyhetes időszakoknak köszönhetően agilisabbá válunk, gyorsabban tudjuk bevezetni az új funkciókat, és hamarabb tudjuk eljuttatni a fejlesztőkhöz az új webes API-kat, írta Kothari és Or.
A gyorsabb tempó nem érinti a vállalatoknak szánt Firefox Extended Support Release (ESR) változatot, amelynél általában csak évente egyszer változnak a funkciók. Kothari és Or tájékoztatása szerint tizenkét havonta adnak majd ki ESR változatot, és a kiadások között három hónapos támogatási átfedés lesz, hogy a vállalatoknak legyen idejük a frissítés biztonságos végrehajtására. A következő két ESR kiadás 2020 júniusában és 2021 júniusában esedékes.
A rövidebb fejlesztési ciklusokhoz való igazodás érdekében növekedni fog a bétaváltozatok kiadásának gyakorisága, és egy bétaváltozat rövidebb ideig marad használatban.
Az újítással együtt jár, hogy minden korábbinál fontosabb lesz az, hogy rávegyék a felhasználókat az új változatokra való mielőbbi frissítésre. Ugyanakkor továbbra is fokozatosan jut el minden egyes új böngészőverzió az emberekhez, így ha probléma lép fel valamelyiknél, az nem fog mindenkit érinteni.