Hirdetés
. Hirdetés

Az Európai Bizottság vizsgálatot indított a TikTok ellen

|

A romániai választásokkal kapcsolatban sok a probléma.

Hirdetés

Az Európai Bizottság hivatalos eljárást kezdeményezett a TikTok ellen, mivel felmerült a gyanú, hogy a platform megsértette a digitális szolgáltatásokról szóló törvényt (DSA) a november 24-én tartott romániai elnökválasztással összefüggésben - közölte a brüsszeli testület.

A vád szerint a TikTok nem tett eleget annak a kötelezettségének, hogy megfelelően felmérje és csökkentse a választások integritásával kapcsolatos rendszerszintű kockázatokat.

Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke kiemelte:

"Az európai demokráciákat meg kell védenünk minden külföldi beavatkozástól. Amennyiben bármilyen gyanú merül fel a választások tisztaságát érintően, az EU-nak gyorsan és határozottan kell lépnie."

A bizottság szerint komoly jelek utalnak arra, hogy a TikTokot külföldi szereplők eszközként használták a romániai választások befolyásolására. A vizsgálat célja annak feltárása, hogy a platform megszegte-e a DSA szabályait azáltal, hogy nem kezelte megfelelően az ilyen kockázatokat. Ursula von der Leyen hozzátette:

"Egyértelművé kell tenni, hogy az EU-ban minden online platformot, beleértve a TikTokot is, felelősségre kell vonni."

Hirdetés

A vizsgálat két fő területre összpontosít:

  • Ajánlórendszerek: A TikTok algoritmusainak manipulációs lehetőségeire és azok automatizált kihasználására.
  • Politikai hirdetések: A fizetett politikai tartalmak kezelésére vonatkozó irányelvek betartására.

A bizottság gyanúja szerint a TikTok nem tett meg mindent annak érdekében, hogy figyelembe vegye a nemzeti választások regionális és nyelvi sajátosságaiból adódó kockázatokat.

A vizsgálat során több forrást használnak fel, például a román titkosszolgálatok jelentéseit, független szakértők információit, valamint a TikTok 2023-as és 2024-es kockázatértékelési jelentéseit és belső dokumentumait.

A hivatalos eljárás indítása felhatalmazza az Európai Bizottságot arra, hogy szükség esetén végrehajtási lépéseket tegyen, ideértve ideiglenes intézkedések elrendelését vagy kötelezettségszegési határozatok meghozatalát.

A brüsszeli testület hangsúlyozta, hogy az eljárás megindítása nem jelenti a végső döntést. A digitális szolgáltatásokról szóló törvény ugyanakkor nem ír elő jogilag kötelező határidőt a vizsgálat lezárására.

Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.