Az 5G Felkészültségi felmérés 29 globális szolgáltató 50 felsővezetőjének válaszai alapján készült, akik az 5G bevezetéséről nyilatkoztak. Majdnem minden válaszadó a bevételnövekedést és a költségmegtakarítást nevezte meg, mint fő hajtóerőket az 5G alkalmazások bevezetése kapcsán. Míg hagyományosan a fókusz a fogyasztón volt, a megkérdezettek nagy része egyetértett abban, hogy az 5G jövedelmezőségének biztosítása érdekében a szolgáltatóknak iparspecifikus szolgáltatásokat is kell nyújtaniuk és új bevételmegosztási modelleket kell kidolgozniuk. Ilyen nagy bevételnövekedési potenciállal rendelkező terület a külső együttműködések kialakítása és a Dolgok Internete (IoT) is.
A felmérés felsorolja az Ericsson és az ipari partnerek által jelenleg futtatott pilot projekteket, amelyek célja az igények felmérése és a fenntartható digitális megoldások kifejlesztése teljes ipari szegmensek számára.
A tanulmány szerint a szolgáltatók már lépéseket tehetnek az 5G-re való zökkenőmentes átállás érdekében. Ilyen tevékenység például az új stratégiák kidolgozása, a fejlesztésekbe és tesztekbe való beruházás, valamint az új alkalmazások és üzleti modellek értékelése és bevezetése.
A jelentés kiemeli az olyan, erős 5G-ökoszisztémával rendelkező partnerrel létrehozott üzleti kapcsolat előnyeit, amely segít a szolgáltatóknak az átállásban.
Arun Bansal, az Ericsson Hálózati termékek üzletágának vezetője elmondta: "Az Ericsson meggyőződése, hogy az 5G az alapja a Hálózatba Kapcsolt Társadalomban rejlő lehetőségek kiaknázásának. Együttműködünk az ügyfeleinkkel az 5G-re való gyors átállásban a szabványok létrehozásával, a legerősebb globális 5G-ökoszisztéma felépítésével, segítve őket az olyan 5G-megoldások létrehozásában, amelyek kifejezetten valós alkalmazásokhoz készülnek. Célunk, hogy ügyfeleink minimalizálhassák a kockázatot és sikeresen hajtsák végre ezt a kritikus átállást."