A Kínai Tudományos Akadémia Sencseni Fejlett Technológiai Intézetének (SIAT) professzora, QU Qiang és az iráni Yazdi Egyetem professzora, Seyed Mojtaba Hosseini Bamakan által vezetett kutatócsoport egy többrétegű, koncepcionális, NFT-alapú szabadalmi keretrendszert javasolt. A tanulmányt a Scientific Reports február 9-i számában tették közzé.
A szabadalom és a védjegy bejelentése időigényes és költséges. Az NFT-technológia egyedi jellemzőinek segítségével fel lehet gyorsítani ezt a folyamatot. Valójában a szabadalmak tokenizálása nagyobb átláthatóságot, nyomon követhetőséget és költséghatékonyságot adna a kereskedelmi forgalomba hozatal során. Az NFT-alapú szabadalmak megkönnyíthetik a megbízható információmegosztást a hivatalok és a szabadalmasok között világszerte, csökkentve ezzel az elbírálók terheit, és talán még a harmonizációs erőfeszítéseket is felgyorsíthatják.
Az NFT-k megoldhatják a szellemi tulajdon oltalmát, amíg a bejelentő arra vár, hogy a kormányzat hivatalosabb formában adjon védelmet a számára. A hash és az aszimmetrikus kriptográfia alkalmazásával a szellemi tulajdonjogok tulajdonosai rögzíthetnek egy igényt, például hash vagy titkosított igényeket a blokklánc hálózatban. Az IP-tulajdonos az eredeti dokumentum és annak hash- vagy magánkulcsa segítségével harmadik fél bevonása nélkül bizonyíthatja tulajdonjogát.
Ez lehetőséget adna arra, hogy "tokenizálják" szabadalmakat. Mivel minden tranzakciót naplóznának a blokkláncon, sokkal könnyebben nyomon követhetővé válna a szabadalmak tulajdonjogának változása.