A Synergon Csoport árbevétele 2006 első félévében hajszál híján elérte a 10 milliárd forintot, ezzel a társaság 18 százalékkal múlta felül az előző év hasonló időszakának teljesítményét. Az árbevétel alakulásában nagy szerepet játszottak a távközlési és az államigazgatási szektor időszak eleji eszközmegrendelései. A cégcsoport 2005 első félévétől eltérően pozitív, 23,7 millió forintos adózott eredménnyel zárta az időszakot.
A csoport árbevétel-növekedését elsősorban az anyavállalat generálta, a Synergon és a SAO 28 százalékos árbevétel-növekedését több tényező együttesen okozta. Egyrészt várhatóan az egész évet pozitívan befolyásolják a távközlési szektor szélessávú hálózatainak bővítése kapcsán felmerülő igények, másrészt az időszak folyamán jelentős, az uniós forrásokat (GVOP 4.4.2 és 3.3.2) felhasználó önkormányzati megrendeléseket is kapott a társaság. Cégszinten jól érzékelhető a tavaly folyamán megerősített kereskedelmi tevékenység hatása, hiszen az újabb megrendelések már több területen is erőforrás-bővítést igényelnek.
A leányvállalatok közül a Fibex első negyedévi teljesítményét jelentősen felülmúlva az első félévben a bázishoz képest már 8 százalékkal nagyobb árbevételt produkált, noha az első negyedévben a később induló kábelezési munkák miatt még jelentős elmaradások keletkeztek. A működési költségek - részben létszámbővítés miatt - megugrottak ebben az időszakban, ám a társaság adózott eredménye már jelentősen megközelítette a bázisidőszaki értéket.
Az Infinity árbevétele a gazdaságtalan tevékenységek megszűntetése, illetve egyes korábbi piacok kiesése következtében 15 százalékkal maradt el a bázisidőszak megfelelő értékétől. A cseh társaságban lezajlott hatékonyságjavító intézkedések hatására üzemi szinten 62, míg adózott szinten 70 százalékkal csökkent egy év alatt a veszteség mértéke. A várakozások szerint a társaság nullszaldó körül fejezi be az évet.
Az első után a második negyedévet is veszteséggel zárta a Span, melynek egyik legfontosabb piacán, a Microsoft-megoldások alkalmazásának területén kell a korábbinál is erősebb versennyel szembesülnie. Az erős verseny a korábbinál jóval alacsonyabb fedezeti szintet eredményez, így hiába bővült 25 százalékkal a horvát tagvállalat árbevétele, a félévet 100 millió forintot meghaladó veszteséggel zárta.
Mindenütt jó, de a legjobb itthon
A Synergon legfrissebb eredményei szerint az anyavállalat jól teljesít, ám a külföldi leányvállalatoknál még van mit javítani.
Hirdetés
Hirdetés