Az Institute of Public and Environmental Affairs (IPE) nevű civil szervezet több más környezetvédővel együtt azzal vádolták meg az Apple-t, hogy olyan cégekkel dolgoztatnak Kínában, melyek nem figyelnek a környezetre, állandóan rongálják és szennyezik azt. A jelentés szerint például Taiyuan városában lévő gyár olyan irritáló gázt bocsát ki, hogy az ott lakók ki sem tudják nyitni az ablakaikat. Illetve több gyár rákkeltő anyagot bocsát a természetbe.
Az közismert, hogy a kínai vállalkozások nem igazán figyelnek a környezet védelmére, inkább a gazdasági sikerekre összpontosítanak. Igaz, a törvények sem kényszerítik őket a természet védelmére - a környezetvédők szerint az Apple és más nagy cégek is ezt kihasználva gyártatják környezetszennyező technológiákkal termékeiket az országban.
A jelentésre válaszul az Apple azt felelte, hogy a vállalatnak szigorú előírásai vannak környezetvédelem terén is, és ezek a beszállítókra is érvényesek, melyeket folyamatosan ellenőriznek, auditálnak. Így 2010-ben 127 beszállítót ellenőriztek, és ha hibát találnak, akkor a cégnek 90 nap áll a rendelkezésére, hogy változtasson működésén.
Az Apple szerint a környezetvédők jelentésében megnevezett 27 kínai beszállító közül sokkal nem is dolgoznak együtt, ezért találkozóra hívták a civil szervezet képviselőit, hogy egyeztessenek. Az IPE örvendett a lehetőségnek, és pozitív fejleményként értékelték a vállalat tárgyalási hajlandóságát.
Kínában nemcsak a környezetvédelem, hanem a munkavédelem területén is gondok vannak. Idén májusban a Foxconn egyik gyáránál volt robbanás, a balesetben hárman meghaltak, és az akkori jelentések szerint az Apple iPad szállítmányok is akadoztak.