Ugyan a legtöbben a kínai Foxconn vállalatot ismerik az Apple-termékeket összeszerelőjeként, az amerikai vállalat egy ideje próbálja többfelé osztani a gyártási feladatokat. Persze leginkább Ázsia különböző területein vannak ilyen üzemek, de többek között azt várta a decentralizációtól az Apple, hogy a múltban többször is előforduló problémákat, például a dolgozók körülményei miatti lázongásokat, öngyilkossági hullámokat és hasonló botrányokat el lehet kerülni.
Most úgy tűnik, egy indiai gyár esetében elszámolta magát az amerikai óriáscég. A tajvani központú Wistrom Corporation Indiában működő összeszerelő üzeme többek között iPhone-okat és kapcsolódó kiegészítőket gyárt, de szombaton pár napra megakadt a folyamat, ugyanis a munkakörülményekkel és fizetésekkel elégedetlen alkalmazottak egy csoportja szabályos lázadást szított, a több száz főre duzzadt tömeg tört és zúzott az épületekben, autókat borítottak és gyújtottak fel, valamint persze a kaotikus állapotok közepette egy csomó számítástechnikai eszközt, alkatrészt és egyéb vagyontárgyakat is magukhoz vettek.
Az ország délnyugati részében, Karnátaka államban működő gyárban még vasárnap is folytak a rendbontások, míg végül a rendőrség nagy erőkkel vonult a helyszínre, ahol megfékezték a tömeget. A hivatalos információk szerint a rend azóta helyreállt és újra beindult a termelés, a főként iPhone SE-re és iPhone 7-re szakosodott üzemben állítólag nem várható kiesés a határidőket és mennyiségeket tekintve.
Azt azonban még most is vizsgálják, kik lehettek a felfordulás ötletgazdái, valamint jó néhányan el is menekültek különféle eltulajdonított eszközökkel, őket folyamatosan keresik a helyi hatóságok. Eközben az Apple bejelentette, hogy szakértőket küld a helyszínre, hogy kivizsgálja, mi vezethetett idáig.