Hirdetés
. Hirdetés

Elon Musk új algoritmusa komoly vitákat váltott ki

|

Az amerikai tehetséghiány miatt a technológiai szektor kénytelen külföldi munkavállalókat alkalmazni.

Hirdetés

Elon Musk, az X (korábban Twitter) közösségi média platform tulajdonosa és vezérigazgatója, ismét viták középpontjába került. Ezúttal egy új algoritmus bevezetése kavart hullámokat, amelyet kritikusai szerint a konzervatív vélemények elhallgattatására használnak, különösen azokéra, akik ellenzik az indiai technológiai munkavállalók H-1B vízummal történő bevándorlását.

Musk, aki 2022-ben 44 milliárd dollárért vásárolta meg a platformot a szólásszabadság előmozdításának és a cenzúra elleni küzdelem nevében, a múlt héten egy vitatható bejegyzéssel indította el a vitát. A posztban emlékeztette követőit arra, hogy az X algoritmusa a "nem megbánt" felhasználói idő maximalizálására törekszik, és azok a fiókok, amelyeket tömegesen elnémítanak vagy letiltanak, jelentősen veszítenek elérésükből. Musk hozzátette, hogy a "koordinált támadásokat" indító fiókok - amelyek némítások vagy blokkok révén céloznak meg másokat - spamként lesznek kategorizálva.

A bejelentést követően számos felhasználó jelezte, hogy miután kritikusan nyilatkoztak Musk bevándorlási nézeteiről, elvesztették ellenőrzött státuszukat, azaz a "kék pipájukat". Bár az X hivatalosan nem kommentálta az eseteket, sokan úgy vélik, hogy ez büntetőintézkedés lehetett a platform részéről.

Hirdetés

A helyzetet tovább bonyolította, hogy Musk az ellenzőit "subtardoknak" nevezte, intelligenciájukat megkérdőjelezve. Ezzel olajat öntött a tűzre, különösen a konzervatív körökben, akik már korábban is kritizálták az X új irányelveit.

Musk és Vivek Ramaswamy vállalkozó - akiket Donald Trump megválasztott elnök a kormányzati hatékonyságot vizsgáló DOGE (Department of Government Efficiency) tanácsadói testület élére nevezett ki - a H-1B vízumprogram kiterjesztésére vonatkozó terveik miatt kerültek támadások kereszttüzébe. Musk a sporthoz hasonlította az Egyesült Államok gazdasági stratégiáját, kijelentve, hogy "Amerikának, mint egy bajnok sportcsapatnak, nyerni kell továbbra is".

Ramaswamy ehhez hasonlóan az amerikai kultúrát kritizálta, amely szerinte túlzottan a középszerűséget védelmezi az excelencia helyett. Úgy vélte, hogy az amerikai tehetséghiány miatt a technológiai szektor kénytelen külföldi munkavállalókat alkalmazni.

A konzervatív kritikusok azzal érveltek, hogy az eredetileg a "legjobb és legfényesebb" külföldi tehetségek bevonzására tervezett H-1B program mára eltérítettek céljától. Szerintük a program lehetőséget ad az amerikai cégeknek, hogy alacsonyabb bérű, gyakran kezdő szintű vendégmunkásokkal helyettesítsék a hazai munkaerőt, elsősorban az indiai szubkontinensről.

A vita még személyes síkra is terelődött, mivel többen felhívták a figyelmet arra, hogy Musk maga is dél-afrikai bevándorló, míg Ramaswamy szülei Indiából érkeztek az Egyesült Államokba.

Az eset újabb példája annak, hogy Musk menedzsmentje alatt az X továbbra is megosztó platform marad. Bár a milliárdos a szólásszabadság bajnokának állította be magát, sokan úgy vélik, hogy a cég új irányelvei és az algoritmus változásai pont az ellenkező hatást fejtik ki.

Az X körüli vita minden bizonnyal nem ért véget, és a platform további lépései határozzák meg, hogyan ítéli meg a közvélemény Musk bevándorlási politikáját és az X működését.

Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.