A jelek szerint az okosórák piacát nem érintette negatívan a koronavírussal terhelt első félév, ami közben jó pár egyéb üzletágat keményen megroppantott. A Counterpoint legújabb jelentése szerint 2020 első hat hónapjában a viselhető eszközök forgalma 20 százalékkal haladta meg a tavalyi év első félév eredményét, ez egyébként nagyjából 42 millió eszköz leszállítását jelenti.
A rangsor első helyezettje nem túl meglepő: az Apple tavaly nyár végén a piac 43,2 százalékát birtokolta, idén pedig tovább növelte részesedését 51,4 százalékra. A Garmin annak ellenére a második helyre ugrott 9,4 százalékkal, hogy a vizsgált időszakban egy nagyon durva zsarolóvírus-támadás zavarta meg a cég szolgáltatásainak működését.
A harmadik helyen a Huawei található, amely még az amerikai embargó és a gyártó iránti közhangulat folyamatos romlása ellenére is 8,5 százalékkal fért fel a dobogóra, 57 százalékos növekedést produkálva. Érdekes, hogy a tavaly ilyenkor még második helyen álló Samsung mostanra csak a negyedik helyig jutott, leginkább az okosórák terén azóta kissé langyosabb felhozatala miatt. A piac maradékán főként az Amazfit, a Fitbit és a Fossil osztozik.
Ugyan az Apple első helye és a többiek között egyre nagyobb a szakadék, az azlért látszik, hogy a Garmin nem várt szinten teljesített, főként a Forerunner és Fenix termékcsaládoknak köszönhetően, a Huawei pedig a Watch GT 2-vel ért el sikereket, leginkább az ázsiai régióban. Az Apple főként a Watch 5 jó fogadtatására és stabil eladásaira építette a sikert.
Földrajzilag elemezve az okosóra-piacot India a legnagyobb kiugró, ott ugyanis egy év alatt 57 százalékkal nőtt a viselhető eszközök forgalma - ez persze főként annak köszönhető, hogy ott jóval később indult be ezek divatja. Európában 9, az Egyesült Államokban pedig 5 százalékkal fogyott több okosóra és okoskarperec, mint tavaly. Az Apple sikerei miatt operációs rendszerek terén a watchOS egyértelmű győztes, de a többi gyártó termékeiben változatos a kínálat. A WearOS megtartotta nagyjából 10 százalékos részesedését, de az olyan egyedi rendszerek is jönnek fel, mint a LiteOS és az Amazfit OS.