Április 22-én, szombaton, a dunaszerdahelyi Városháza látta vendégül a Közép-európai alapítvány (CEF) szervezésében megvalósított Szladits Károly Nemzetközi emlékkonferenciát "A közjog és magánjog a változó időben" címmel. Az esemény névadója a dunaszerdahelyi születésű Szladits Károly, akit a magyar magánjog-tudomány iskolateremtő személyiségeként tartanak számon.
Részt vett az 1901-es, majd az 1928-as magánjogi törvénytervezet előkészítésében, illetve az utóbbi esetében annak kidolgozásában is. 1917-től 1942-ig tanított a Budapesti Tudományegyetemen, de volt folyóiratszerkesztő, valamint a Magyar Tudományos Akadémia és a hágai Állandó Nemzetközi Választottbíróság tagja is hosszú pályafutása során, amiért 1953-ban Kossuth-díjat kapott. Tudományos munkásságának csúcspontja a Magyar magánjog című, a második világháború előtti polgári jogot elemző hatkötetes gyűjtemény, amelynek főszerkesztője és egyik társszerzője volt.
A szombati szakmai konferencia résztvevőit együtt üdvözölte Viliam Karas, a Szlovák Köztársaság igazságügyi minisztere, valamint Varga Judit, Magyarország igazságügyi minisztere, mielőtt Dr. Mészáros Lajos emeritus alkotmánybíró, a konferencia védnöke nyitóbeszédében méltatta volna Szladits Károly munkásságát, és annak hatását úgy a jogtudományra, mint a bírói gyakorlatra.
A nap folyamán előadott még Sulyok Tamás, a magyar Alkotmánybíróság elnöke, Szigeti Ľuboš, a szlovák Alkotmánybíróság elnökhelyettese, Paczolay Péter, az Emberi Jogok Európai Bíróságának bírója, Števček Marek, a Pozsonyi Comenius Egyetem rektora, Patyi András, a Kúria elnökhelyettese, Šikuta Ján, a szlovák Legfelsőbb Bíróság elnöke, Ida Hanzelová, a szlovák Legfelsőbb Bíróság volt bírója, Puskás Bálint és Varga Attila, a román Alkotmánybíróság bírói, valamint Korhecz Tamás, a szerb Alkotmánybíróság bírója.