Az EPI közölte, hogy a Belfius, a DZ Bank, az ABN Amro és a Rabobank csatlakozott a meglévő támogatókhoz, amelyek között a BNP Paribas, a BPCE, a Credit Agricole, a Deutsche Bank és a Societe Generale is szerepel.
"Egy új, skálázható platformot fejlesztünk ki, amely hatékony, korszerű technológiával a lehető legjobban kielégíti az európai fogyasztók és kereskedők modern és fejlődő fizetési igényeit" - mondta Martina Weimert, az EPI vállalat vezérigazgatója a Reuters szerint.
Az EPI ambiciózus célja, hogy a Visa és a Mastercard domináns, határokon átnyúló kártyás fizetési rendszerek európai alternatíváját hozza létre. Tavaly kezdte volna meg működését, de a tagbankok felének kilépése után a kezdeményezés összeomlott.
Az EPI ezután közpénzért folyamodott, mivel a bankok nem voltak hajlandóak a szükséges pénzösszeget előteremteni. Elsősorban a digitális pénztárca kifejlesztésére összpontosított egy egységes márka létrehozásával, amely az európai országok közötti azonnali, számláról számlára történő fizetéseket tesz lehetővé.
A pénztárca az első felhasználók számára kísérleti fázisban 2023 végére indul el Franciaországban és Németországban, a szélesebb körű piaci bevezetés pedig 2024 elején már Belgiumot is magában foglalja. "Ezek a piacok együttesen az euróövezetben a nem készpénzes fizetések több mint felét teszik ki. A projekt kiterjesztése más európai országokra is meg fog történni" - közölte az EPI.
Az online és a mobilos vásárlási fizetések a későbbiekben, valamint az előfizetési részletfizetések és az olyan szolgáltatások, mint a "most vásárolj, fizess később", idővel hozzáadódnak a portfólióhoz.