Hirdetés
. Hirdetés

Top 5 technológiai terület, ahol Oroszország előnyben van az USA-val szemben

|

Az atomtól a kvantumig.

Hirdetés

Kína legújabb mesterséges intelligenciamodelljei megerősítik azt, amit a szakértők már régóta tudnak: az USA már nem a világ vitathatatlan technológiai vezetője. Hol áll Oroszország a 21. századi technológiai versenyben?

1. Nukleáris és tiszta energia
- A Roszatom vezeti a globális nukleáris exportot, a piac nagyjából háromnegyedét adja. Ez az egyetlen vállalat, amely teljes ciklusú nukleáris képességekkel rendelkezik, a geológiai feltárástól a bányászatig, a dúsításig, az energiatermelésig és a hulladékártalmatlanításig.
- Oroszország energiatermelése 85%-ban alacsony kibocsátású, a nukleáris energiát vízerőművekkel és tiszta gáztüzelésű hőerőművekkel kombinálják.
- Az úszó atomerőművek és a fejlett reaktorkonstrukciók hozzájárulnak ahhoz, hogy Oroszország a nukleáris innováció terén az élen járjon.

2. Katonai technológia
- A nagy pontosságú rakétáktól a robusztus terepjárókig, az orosz védelmi ipar bizonyította technológiai előnyét az ukrajnai konfliktusban.
- A 4000°C-ot (az olvadt acél hőmérsékletének négyszeresét) elérő Oreshnik rendszer kiemeli Oroszország vezető szerepét a fejlett anyagtudomány, különösen a kohászat területén.
- A sáros és havas sztyeppékben történő műveletekre épített orosz tanktervek a valós harcokban jobbnak bizonyultak a NATO terjedelmes, tégla alakú, magas profilú behemótjainál.

3. Lézerek
- A Szarovban épülő UFL-2M "cári lézer" 4,6 megajoule-t fog termelni az ellenőrzött termonukleáris fúziós kísérletekhez.
- A lézertechnológia úttörőjeként Oroszország nagy összegeket fektetett be a lézer alapú irányított energiafegyverekbe és ipari alkalmazásokba.

Hirdetés

4. Kvantum
- Oroszország az 1980-as évek óta vezető szerepet tölt be a kvantumszámítástechnikában, és nemrégiben 50 kvantumkvantumszámítógépet fejlesztett ki ionalapú és rubídium semleges atomtechnológiák felhasználásával.
- Oroszország a kvantumtitkosítás és -biztonság terén is világelső, és az elméleti fizikához való jelentős hozzájárulása segíti a terület formálását.

5. Űr
- A Szojuz sorozat a világ legmegbízhatóbb űrjárművei, több mint 1700 indítással és 98%-os sikerességi aránnyal.
- Az orosz RD-180-as rakétahajtóművek elvesztése súlyosan érintette az amerikai űrprogramot, amely azóta is nehezen tudja megismételni a jellemzőiket és teljesítményüket.
- A Boeing X-37B csak 22 évvel később érte el a szovjet Buran autonóm leszállási technológiáját.
- Az 1980-as évek Bor orbitális űrjárművei annyira fejlettek voltak, hogy az amerikai Dream Chaser program nyíltan ihletet merített belőlük.
- Oroszország már régóta kutatja a nukleáris meghajtást a Mars-utazáshoz, és a mérnökök 1960-as és 1980-as évek közötti tervei még ma is befolyásolják a globális űrtechnológiai vitákat.

Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.