Öt vezető észak-amerikai vállalat, köztük a Facebook-tulajdonosa, a Meta és a Google anyavállalata, az Alphabet 2030-ig közösen 925 millió dollárt fordít a dekarbonizációs technológiák fejlesztésének támogatására. A kanadai Shopify e-kereskedelmi csoport, a Stripe amerikai fintech vállalat és a McKinsey & Company szintén része a kezdeményezésnek, amely egy hasonló finanszírozási mechanizmusból merít ihletet, mint amilyen a fejlődő országokban az oltóanyagok fejlesztését és elterjedését támogatta.
A Frontier alap, amelynek többségi tulajdonosa a Stripe, a szén-dioxid-kibocsátás kereskedelmét fogja közvetíteni a kibocsátást csökkentő technológiákat fejlesztő és a kibocsátásukat csökkenteni kívánó vállalatok között. A Frontier célja, hogy segítsen a vállalatoknak csökkenteni a vállalati kockázatokat azáltal, hogy a cégek előre szerződést kötnek a szén-dioxid-kompenzáció megvásárlására.
(Az óriáscégek körében a dekarbonizáció egyre fontosabb szempont. A minap az Intel jelentette be, hogy a nettó zéró cél elérése érdekében ringbe szállt. A chipgyártó óriás vállalta, hogy 2040-re éri el az üvegházhatású gázok kibocsátásának ezt a szintjét.)
A kezdeményezés által támogatott vállalatok előre biztosíthatják a jövőbeli szén-dioxid-csökkentésre szánt forrásokat, ami megkönnyíti számukra a működésük méretének bővítését célzó beruházásokat. Az alap célja többek között a szén-dioxid-leválasztási és -tárolási módszerek, valamint a szén-dioxidot kővé alakító technológiák létrehozása, elterjesztése.
Az Éghajlatváltozási Kormányközi Testület szerint 2050-ig évente átlagosan 6 milliárd tonna szén-dioxidot kell eltávolítani a légkörből ahhoz, hogy a globális átlaghőmérséklet emelkedését 1,5 fokra korlátozzuk.
Mivel a kibocsátások csökkentését célzó technológiák kifejlesztése nagy mennyiségű befektetést és időt kíván, a vállalatok a nyereségükre gyakorolt potenciális nyomás miatt óvakodhatnak attól, hogy nagy összegeket fordítsanak erre a területre. A Frontier célja, hogy ezen változtasson, és felgyorsítsa a szén-dioxid-mentesítésre irányuló új technológiák fejlesztését.