Hirdetés
. Hirdetés

Így lesz műanyag az emberi fogyasztásra alkalmatlan hulladék rizsből

|

Hamarosan piacra dobják a Ricewave felhasználásával készült első termékeket, például kanapékat és matracokat.

Hirdetés

A Ricewave egy új, környezetbarát anyag, amely "rizsgyantát" tartalmaz, egy biomassza műanyagot, amely újrahasznosított, zúzott rizsből készül. A japán bútorgyártó Meuble által a partnercégekkel, a Biomass Resin Holdings és a Mitsui műanyagipari részlege együttműködésben fejlesztette ki az anyagot emberi fogyasztásra alkalmatlan hulladék rizsre alapozva.

"Új szemszögből gondolkodtunk a termékfejlesztésről, és már több mint öt éve tanulmányozzuk a biomassza anyagokat használó termékeket és fejlesztünk prototípusokat. A különböző anyagok, köztük a tengerentúlról származó biomassza anyagok tanulmányozása során találkoztam a rizsgyantával. Ezután reagáltam arra, hogy ez a termék Japánban készül, olyan rizshulladékot felhasználva, amelyet az emberek nem ehetnek meg, és ki kell dobniuk" - mondta Michiaki Sakata, a Meuble vezérigazgatója.

Hirdetés

A Meuble a Biomass Resin Holdings és a Mitsui műanyagipari részlege közösen fejleszti ki a rizsgyantát, mint a polietilén környezetbarát alternatíváját. A bútorgyártó cég eddig polietilént használt alapanyagként. A Meuble arra törekszik, hogy csökkentse ennek a kőolajból származó anyagnak a felhasználási arányát, és egy fenntarthatóbb, környezetbarát irányba mozduljon el, ezért most rizsgyantát épít be termékei előállításába. A cég szerint ehhez a gyártási feltételek minden eddiginél nagyobb mértékű kiigazítására van szükség. A jövőben a partnereikkel együttműködve tervezik a teljes körű gyártás beindítását, hogy megnézzék, sikerül-e még tovább növelni a biomassza arányát. Az az elképzelésük, hogy hamarosan piacra dobják a Ricewave felhasználásával készült első termékeket, például kanapékat és matracokat. A Ricewave ugyanis ugyanis egy afrik szerű rugalmas szálakból álló szivacshelyettesítő, amely a jelek szerint a környezettudatos bútorok gyártásában komoly szerepet kaphat.

A biomassza anyagokra, és különösen a rizsgyantára való áttérés előnyei közé tartozik a CO2-kibocsátás csökkentése. A Mitsui szerint, ha a normál műanyag zacskóról olyan zacskókra térnénk át, amelyeknek alapanyag 30 százalékban rizsbiomasszából készülne, azzal a CO2-kibocsátás is 30 százalékkal csökkenthető. Ez a változás hozzájárulhat a szén-dioxid-semlegességhez. A régi, kidobott, élelmiszernek nem alkalmas rizs felhasználása nemcsak a CO2-kibocsátást csökkenti, hanem a mezőgazdaságot is támogatja. "Japánban hatalmas felhagyott termőterületek vannak, amely kiterjedése kétszeresen meghaladja Tokióiét" - magyarázta a vállalat, amely már elkezdte a rizsgyanta alapanyagául szolgáló rizs előállítását ezeken az elhagyott földeken. Ehhez pedig mezőgazdasági támogatást kapnak. Ezzel hozzájárulnak az egykor mezőgazdasági régió újjáélesztéséhez. Ha a rizs a kukoricával és a cukornáddal egyenértékű alternatív forrásnak tekinthető, akkor ez technológia érdemben hozzájárulhat Japán környezeti és ipari problémáinak megoldásához.

Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.