Hirdetés
. Hirdetés

Fogászati röntgenfelvételekkel állapítják meg a menedékkérők életkorát

|

Az elmúlt hónapokban több olyan módszert vizsgált, amelyek segítségével a hatóságok jobban meg tudnák állapítani a menedékkérők életkorát.

Hirdetés

Négy állítólagos tudományos módszert - köztük valószínűleg a fogászati röntgensugarakat - javasolnak majd a menedékkérők életkorának becslésére az Egyesült Királyságban, annak ellenére, hogy a kutatók és az egészségügyi szervek aggályai szerint nincs pontos módszer valakinek a kormeghatározására.

Három, a jelentés tartalmát ismerő forrás szerint a módszereket a brit belügyminisztérium kormeghatározási tudományos tanácsadó bizottsága által összeállított jelentésben fogják javasolni.

Hirdetés

A New Scientist értesülései szerint a bizottság az elmúlt hónapokban több olyan módszert vizsgált, amelyek segítségével a tisztviselők jobban meg tudnák állapítani a menedékkérők életkorát. A kérdés azután nyert egyre nagyobb teret, hogy a brit kormány kísérletet tett a menedékkérők Ruandába való kitoloncolására.

A belügyminisztérium közölte, hogy nem fognak kísérő nélküli gyermekeket Ruandába szállítani, de a jótékonysági szervezetek munkatársai azzal érveltek, hogy a tévesen 18 évesnél idősebbnek minősített gyermekek már kaptak kitoloncolási parancsot.

A New Scientist korábban arról számolt be, hogy a belügyminisztérium bizottsága a fogászati kormeghatározásra, a csuklócsontok elemzésére és a vér- vagy nyálminták felhasználására összpontosít, hogy felfedezzék a DNS-ben a korral összefüggő kémiai változásokat.

Névtelenséget kérő források most azt állították a lapnak, hogy a bizottság négy tudományos módszer alkalmazását fogja javasolni a jelenlegi, interjúkon alapuló kormeghatározás mellett. A DNS-t már nem veszik figyelembe, helyette a bizottság két, röntgensugárzáson, kettő pedig MRI-n alapuló technikát javasol.

Az egyik vitatott módszer, amely fogászati röntgensugarakat használ, és azon a feltételezésen alapul, hogy a fogak állandó ütemben érnek. A Brit Fogászati Szövetség (BDA) azonban korábban pontatlannak nevezte a módszert.

"Ha a kormány folytatja a fogászati életkor-ellenőrzést, az tévedés lesz. Ezek nem tudományos módszerek, hanem vakmerő tervek, amelyek megbuknak a pontosság és az etika alapvető tesztjein. Az elkerülhetetlen eredmény az lesz, hogy a kiszolgáltatott gyermekkorú migránsok fogják megfizetni az árát" - mondta Eddie Crouch a BDA képviselője.

Egy másik módszer, amelyet valószínűleg ajánlanak, a kulcscsontok érettségének elemzése, akár MRI-felvételek, akár röntgenfelvételek segítségével. "Ez egy olyan marker, amely sokkal később érik. Ha látjuk, hogy valakinek a kulcscsontja érettebb, akkor biztosabbak lehetünk benne, hogy elmúlt 18 éves. De ez a mérés nem tökéletes, és még mindig csak egy ötéves tartományon belül tudja megmondani valakinek az életkorát, ami 18 év feletti és alatti életkorokat is tartalmazhat" - közölte a lap egy másik forrása.

A brit belügyminisztérium közölte, hogy nem kommentálja a jelentés tartalmát, csak "kellő időben" közzéteszik.

Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.