Hirdetés
. Hirdetés

EIT Jumpstarter verseny - megszólalt az élvonalba jutó két magyar csapat

|

Az Európai Unió által támogatott, az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) által létrehozott, feltörekvő vállalkozásoknak szervezett EIT Jumpstarter startup-verseny és tehetségkutató program újabb etapja is segít abban, hogy a fiatal innovátorok versenyképes üzleti tevékenységet építsenek ötleteikből.

Hirdetés

A versenyen 21 ország 49 csapata mérte össze innovációját, a kilenc kategória győztesei közt pedig 150 ezer euró értékű jutalmat osztottak ki - két magyar csapat is az élvonalban végzett.

Két magyar csapat is helyet kapott a 2024-es EIT Jumpstarter versenyének döntőjében, ahol bemutathatták újító ötleteiket. A Gyártás kategóriában a VeridianIQ a kockázatfigyelés és -kezelés automatizálásával segíti a vállalkozásokat ESG-stratégiájuk fejlesztésében, míg a Városi Közlekedés kategória versenyzője, az ARport egy beltéri navigációs alkalmazás segítségével támogatja az embereket abban, hogy eligazodjanak a legnagyobb köztereken, vasútállomásokon, repülőtereken és közlekedési csomópontokon a kiterjesztett valóság (AR) segítségével. Mindkét kezdeményezés a kategóriájának dobogóján, egészen pontosan 2. helyén végzett, így támogatást kaptak a szervezőktől ötleteik fejlesztésére.

"Rendkívül megtisztelő számunkra, hogy az EIT Jumpstarter Urban Mobility kategóriájában 2. helyezést értünk el, különösen egy ilyen erős mezőnyben. Nagyon boldogok vagyunk, hogy részt vehettünk a rendezvényen, ahol nemcsak bemutathattuk megoldásunkat, hanem a nap folyamán később személyes visszajelzést is kaptunk a zsűritől. Továbbra is teljes erőbedobással dolgozunk azon, hogy elérjük céljainkat és formáljuk a jövő mobilitását" - mondta Papp Dávid, az ARport Hungary Bt. alapítója és CEO-ja.

"Számtalan úttörő európai innovátor közül sikerült megszereznünk a második helyet az EIT Jumpstarter 2024-ben, bizonyítva, hogy a fenntarthatóság és a technológia a legjobb nyerőpáros! A
VeridianIQ-nál a küldetésünk egyértelmű: olyan mesterséges intelligencia által vezérelt ESG-megoldásokkal erősíteni a vállalkozásokat, amelyek a megfelelőségi kihívásokat növekedési lehetőségekké alakítják. Ez az elismerés igazolja azt a kemény munkát, amelyet abba fektettünk, hogy segítsük a vállalatokat eligazodni az ESG komplexitásában, az ellátási lánc átláthatóságától a valós idejű kockázatfigyelésig" - írta Alberto Ogura a LinkedInen.

Hirdetés

Az EIT Jumpstarter döntője egy napra esett az EIT konferenciájával is, amelyet a startup-versenyt követően tartottak meg az EIT regionális innovációs programjának tizedik évfordulója alkalmából "Az innováció következő évtizede Európa jövőjéért" címmel.

"A nem nyugati országokban az EIT Jumpstarterhez hasonló programokon keresztül létrehozott startupok száma évről évre növekszik, a korábbi évek eseményeiről számos vállalkozás már több milliós értékelést ért el. Ez különösen fontos a közép-, kelet- és dél-európai régiók számára, ahol az induló vállalkozások új munkahelyeket teremtenek, új készségeket hoznak, és ösztönzik a vállalkozói szellemet a régióban" - mondta Piotr Boulange az EIT Jumpstarter program képviseletében. "Mivel minden egyes, a programba befektetett euró 30 eurót generál külső finanszírozásban az újonnan létrehozott startupoknak, kijelenthetjük, hogy az EIT Jumpstarter valóban ugródeszkaként szolgál a tehetséges alapítók számára."

A hét hónapos program során a résztvevők meghatározták a legjobb üzleti modellt innovatív, tudományos alapokon nyugvó ötleteik számára, mely alapján létrehozhatják versenyképes startupjaikat. A 600 jelentkezőből mindössze 180 innovátort válogattak be a képzésbe, és a legjobb 49 csapat mérkőzhetett meg élőben Budapesten. A versenyzők nyolc kategóriában mutathatták be üzleti tervüket a szakmai zsűriknek. Minden egyes kategóriában - az élelmiszertől az energiáig - három helyezettet választottak ki, akik összesen 150 ezer eurónyi pénzdíjban részesültek. A korábbi évek legsikeresebb résztvevői is beszámolhattak a program óta elért fejlődésükről, és még meg is mérkőzhettek a kilencedik, speciális kategóriában.

Az EIT Jumpstarter 2025-ös programja januárban veszi kezdetét, azonban már most megnyitották az előregisztrációt. Jövőre előreláthatólag még több támogatásban részesülnek a nyugat-balkáni országok és az ukrán tehetségek, valamint egy új díjjal ismerik majd el a legjobb új alapítású startupot a mediterrán térségből és az Európai Unió legkülső régióiból.

2017 óta az EIT Jumpstarter 1180 résztvevőt képzett ki, 124 új startup megalapítását eredményezte, és 2100 új munkahely létrehozásához járult hozzá. A több mint 22 ország és régió számára elérhető és a program által felkarolt vállalkozások összesen 150 millió eurónyi befektetést vonzottak. Ezek az induló vállalkozások eddig együttesen 150 millió euró külső befektetést vonzottak. Az EIT Jumpstarter több mint 22 ország és régió előtt nyitott az egészségügy, az élelmiszer, az energia, a gyártás, a nyersanyagok, városi mobilitás, vagy a kultúra és a kreativitás területén érkező új ötletekre és vállalkozásokra.

Az EIT Jumpstarter nyerteseinek névsora:
EIT Élelmiszer
Győztes: NEAMO (Lettország)
Befutók: MultiBioCrop (Görögország); Bestran (Spanyolország)
EIT Egészségügy
Győztes: BIOCHIP-PATHFINDER (Portugália)
Befutók: WellscanPro (Koszovó); NexThera Tech (Portugália)
EIT Energia
Győztes: StoreNow (Portugália)
Befutók: Deltasort (Horvátország); Rehemp (Szerbia)
EIT Gyártás
Győztes: Yapar3D (Törökország)
Befutók: VeridianIQ (Magyarország); Melt3D (Szlovákia)
EIT Post-Jumpstarter
Győztes: Lightly (Csehország)
EIT Nyersanyagok
Győztes: Total Energy (Horvátország)
Befutók: Bristlechem (Spanyolország); UnconventionalLithium (Ukrajna)
EIT Városi Mobilitás
Győztes: Urbix Hub (Bulgária)
Befutók: ARport (Magyarország); Wyvernn (Olaszország)
Új Európai Bauhaus
Győztes: POWAR STEAM (Spanyolország)
Befutók: RevAlve (Észtország); UrbanGeoWonders (Ukrajna)
Ukrajna újjáépítése
Győztes: Drone NonDestructiveTesting (Ukrajna)
Befutók: AgRe (Ukrajna); CathodMiner (Ukrajna)
Nyugat-Balkán különdíj
Győztes: WellscanPro (Koszovó)

Az EIT-ről

Az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) Európa innovációs képességét erősíti azáltal, hogy megoldásokat kínál az aktuális globális kihívásokra, és tehetséges európai vállalkozókat támogat a fenntartható növekedés és a szakképzett munkahelyek megteremtése érdekében. Az EIT uniós szerv, és szerves részét képezi a Horizon Europe-nak, az EU kutatási és innovációs keretprogramjának. Az intézet támogatja a vezető vállalatok, kutatólaboratóriumok és egyetemek közötti dinamikus páneurópai partnerségeket, az EIT tudás- és innovációs közösségeket. A Tudás- és Innovációs Közösségek célja, hogy rendszerszintű változásokat indítsanak el Európában és azon túl, olyan kulcsfontosságú területekre összpontosítva, mint az éghajlatváltozás, az energia, az egészségügy, az élelmiszer, a gyártás, a nyersanyagok, a digitalizáció, a városi mobilitás, valamint a kultúra és a kreativitás. Vezető partnereivel együtt az EIT-közösségek az innovációs és vállalkozói tevékenységek széles skáláját kínálják Európa-szerte: vállalkozói oktatási kurzusokat, vállalkozásalapítási és -gyorsítási szolgáltatásokat, valamint innovációvezérelt kutatási projekteket.

EIT Jumpstarter 2025 előregisztráció >>>

Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.