Azok, akik belépnek ebbe a világba, egy olyan minisztériumot találnak, amely nyitott a vállalatokkal való üzletelésre, sőt arra is készen áll, hogy kétoldalú megállapodásokat írjon alá külföldi kormányokkal - mondták a tisztviselők. A metaverzum egy olyan online világ, ahol a felhasználók végül képesek lesznek játszani, dolgozni és tanulni a támogatói szerint, bár még csak "tesztelési" fázisban van - ismerte el az Emírségek gazdasági minisztere. Abdulla bin Touq Al Marri a dubaji metaverzum nyitóeseményén beszélt a tervekről.
"Az elmúlt néhány évben láttunk befektetéseket, láttuk, hogy cégek költöznek ide, és a (vízum)rendszer változásával... látjuk, hogy tehetségek érkeznek. Kiképeztük az alkalmazottainkat, hogy valóban elmerüljenek a metaverzumban, használják a metaverzumot, és kapcsolódjanak az érkező Z generációhoz" - mondta Al Marri az AFP-nek adott interjúban.
Az Egyesült Arab Emírségek, azt reméli, hogy a metaversum 2030-ig 4 milliárd dollárral növelheti az éves GDP-t és 40 ezer új munkahelyet teremthet. A világ top 10 metaversum gazdaságának egyikévé válni kívánó Dubai 1000 blokkláncra és kapcsolódó technológiákra szakosodott vállalatot kíván idevonzani, amit a szabadúszók, vállalkozók és kreatívok vízumszabályainak enyhítése is segíteni fog.
"Úgy gondoltuk, hogy a metaverzum egy olyan fázistechnológia, amelynek kialakulásához 10-20 évre van szükség. A Covid-19 is felgyorsította a metaverzum használatát" - jegyezte meg Al Marri. Az Egyesült Arab Emírségek olajban gazdag fővárosával, Abu Dhabival ellentétben a nyersolaj csak öt százalékát teszi ki Dubai gazdaságának, amely az üzleti élet, a turizmus, az ingatlanok és az új technológiák felé fordult.