Hirdetés
. Hirdetés

Végleges Windows 7 kiadások

|

Home Premium, Professional és Ultimate: megnéztük mik a fő különbségek a hazánkban várhatóan megjelenő kiadások között!

Hirdetés

Nagy valószínűséggel olvasóink között is sokan vannak azok a magánszemélyek és vállalkozók, akik letöltötték a Windows 7 RC (Release Candidate) változatát, és most ismerkednek a Microsoft vadonatúj operációs rendszerével. Érdemes tisztában lennünk azzal, hogy esetében egy Ultimate kiadásról van szó, vagyis mindent tud, amin a fejlesztők az elmúlt években dolgoztak. Persze lehet, hogy már most is tudatában vagyunk: egy-egy funkcióra igazából nincs szükségünk, mert nem használjuk. Így összegyűjtöttük a Windows 7 végleges kiadásait, megvizsgálva, hogy melyik kiadás mit is tud. Szemezgessen belőlük!

 

 

win7home.jpg


Érdemes előre leszögezni, hogy habár a Windows 7-ből összesen 6 kiadás készül, hazánkban csak 3 verzió lesz megvásárolható az átlag felhasználók számára: a Home Premium, a Professional és az Ultimate. Míg a Windows 7 Starter Edition kiadással hazánkban csak előretelepített Netbook gépeken találkozhatunk. Az Enterprise pedig csak nagyvállalati licenc megállapodás keretében lesz elérhető. S végezetül a Windows 7 Home Basic nálunk semmilyen formában nem jelenik majd meg.

Home Premium: otthoni felhasználóknak

Kezdjük az elején a Windows 7 Home Premium változattal, amelyet a redmondi szoftvercég leginkább az otthoni felhasználóknak szán. A Premium tartalmazza a Windows 7 új tálcáját, az ugrólistát, a Windows Aero-t, része a rendszer-visszaállítás, ami mellett megtalálhatóak már benne olyan szolgáltatások is, mint a Windows Touch, a Home Group, a Media Center, a Windows Media Player, az Action Center és a Mobility Center.

Professional: vállalkozásoknak

Az üzleti és a haladó felhasználók igényeit a Microsoft a Windows 7 Professional kiadással igyekszik kielégíteni, amely gyakorlatilag a Vista Business verziójának felel meg. Az elsősorban kis- és közepes vállalkozásoknak készült variánst már tartalmazza a Home Premium elemeit, ezen túl felkészítették többek között távoli asztalhoz való csatlakozásra, hely érzékeny nyomtatásra, továbbfejlesztett rendszer-visszaállításra és prezentációs módra is.

Ultimate és Enterprise: mindentudók

A több száz gépparkos nagyvállalatoknak szánt Windows 7 Enterprise értelemszerűen az átlag felhasználó számára nem lesz elérhető. A Microsoft ugyanis csak többéves licenc-megállapodás alapján értékesíti e termékét. Tartalmazza már a Professional verzióban megismert szolgáltatásokon túl a BitLocker meghajtó titkosítást, a Direct Access, az AppLocker, a Branc Cache funkciót, valamint lehetővé teszi a nyelvcsomagok utólagos telepítését, és a VHD-ről való bootolást is.

Nagyjából megegyezik vele a végfelhasználók számára is elérhető Windows 7 Ultimate, amely a hagyományoknak megfelelően minden elérhető szolgáltatást és funkciót tartalmaz majd. Igaz magasabb árért cserébe.

 

 

win7_asztal.jpg
 


Starter Edition: netbook tulajdonosoknak

Végül a Windows 7 Starter Edition kiadásnak csak OEM-es változata lesz, vagyis kizárólag új, 32 bites netbook gép vásárlásával együtt lesz beszerezhető. Gépigénye messze elmarad majd a többi változathoz képest. A Starter Edition-ban megtalálható lesz többek között a Windows 7 új tálcája, az ugrólista, a Windows Media Player, az Action Center, a rendszer-visszaállítás és néhány alapjáték is. Ellenben a Windows Aero, a HomeGroup és a szinkronizáló központ mind kimarad belőle, ráadásul csak maximum három alkalmazás futtatását teszi egy időben lehetővé.

Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.