A Motorola kedden kiadott, az aktuális pénzügyi év első negyedére vonatkozó gyorsjelentésében 86 millió dolláros (részvényenként 28 centes) veszteségről és 3,08 milliárd dolláros bevételről számolt be. A cég vesztesége az előző év azonos negyedéhez képest két százalékkal csökkent; a bevétel kevéssel meghaladta a Wall Street-i elemzők várakozásait és éves összehasonlításban 1,5 százalékos növekedést mutatott.
A céget az okostelefon-eladások tartották a víz felett. A Motorola 8,9 millió készüléket értékesített a negyedév során, ebből 5,1 millió okostelefon volt. Összehasonlításképpen: 2011-ben összesen 9,3 millió telefont – köztük 4,1 millió smart eszközt – tudtak eladni.
A Motorola mobildivíziója éves összehasonlításban három százalékos növekedés mellett 2,2 milliárd dolláros forgalmat produkált. A vállalat egyértelműen ennek – az okostelefonjai iránti élénk piaci keresletnek – köszönheti, hogy annak ellenére is javítani tudott a pénzügyi mutatóin, hogy működési költségei jelentősen nőttek, és igen erős, a Samsung és az Apple dominálta piaci környezetben kellett megállnia a helyét.
A Motorola teljes készpénzállománya a negyedév végén 3,5 milliárd dollárt tett ki. A gyártót a közelmúltban két külön vállalatra – egy mobil eszközök és egy otthoni szórakoztató elektronikai termékek gyártására szakosodott divízióra – bontották. A mobil divízió hozta a cég teljes bevételének 71 százalékát: az okostelefon- és táblagép-értékesítések óriásit nőttek. A cég nem közölte, pontosan hány tabletet és smartphone-t adott el a negyedév során; a vállalatot maga után húzó két „igásló” – ahogy az előző negyedévben is – a Droid Razr és a hosszabb akkumulátoridőt ígérő Dorid Razr Maxx volt.
A szórakoztató elektronikai cikkeket – köztük televíziós set-top boxokat – értékesítő divízió már gyengébben muzsikált: bevételei két százalékkal 884 millió dollárra estek vissza.
A Google tavaly augusztusban jelentette be, hogy 12,5 milliárd dolláros rekordösszegért felvásárolná a Motorola okostelefon- és táblagép-üzletágát. A Mototola közgyűlése után az Egyesült Államok és az Európai Unió illetékes szervezetei is áldásukat adták az akvizícióra; szakértők szerint a második negyedben Kína is jóváhagyhatja a tranzakciót.