A mai világban a tanulásban is egyre inkább központi helyet kap a mobilitás. Annál is inkább, mert a modern fiatalok mindennapi használati tárgyai közé már régóta beépült az okostelefon, és a tablet is jó úton halad e felé. Ezt felismerve döntött az úgynevezett MMATT (Mobil és Média Alapú TudásTranszfer) projekt elindításáról a hasonló nevű Kft., amely oktatástámogató szoftver létrehozását tűzte ki célul.
Az Alliance Informatikai és Innovációs Klaszter öt tagja (köztük a HUMANsoft) és egy partner vállalkozás összefogásából létrejött cég ehhez uniós pályázatot is nyert a GOP 1.2.1. égisze alatt. A cél egy olyan webes rendszer előállítása volt, amely összetettebb, átfogóbb megoldást nyújt a tanárok, diákok, iskolák, oktatási intézmények közösségei részére.
A projekt értéke összesen 530 millió forint volt, amelynek mindössze 40 százalékát adta össze a projekttársaságban lévő hat vállalat, köztük a HUMANsoft Kft. Közel 2 év kutatási és fejlesztési munkálatait követően, 2014. március 26-án az Alliance Klaszter bejelentette: a projekt sikeresen lezárult. Alexy Norbert, az MMATT ügyvezetője szerint a kifejlesztett rendszer szolgáltatásai funkcionálisan tökéletesen használhatóak, a sikeres piacra jutáshoz viszont az eddig implementált tartalmakon és tananyag előállító eszközkészleten felül továbbiakkal kell bővíteni, egyébként.
„Célunk egy olyan webes rendszer előállítása volt, amely a mai piacon megtalálható programokkal szemben jelentősen összetettebb, átfogóbb megoldást nyújt a tanárok, diákok, iskolák, oktatási intézmények közösségei, sőt, akár országokon átívelő testvériskola rendszerek részére” – részletezte Alexy Norbert. A rendszer olyan szolgáltatást is képes nyújtani, amellyel távoli helyekről bejelentkező tanulók együtt, egy időben vehetnek részt foglalkozásokon, de akár nemzetközi konferenciákat, értekezleteket is le lehet bonyolítani.
Az ügyvezető szerint a rendszer az oktatás számára nyújtott előnyökön túl számos területen felhasználható még. Alkalmas többek között vállalati és vállatok vagy akár klaszterek közötti tudásmegosztásra is. A HUMANsoft rövid távú céljai között szerepel, hogy a rendszert először saját magán fogja tesztelni, azt a belső vállalatirányítási rendszer oktatására fogja hasznosítani. Alexy Norbert úgy látja, ez még idén szeptember végére megvalósulhat, s reményét fejezte ki a tekintetben, hogy ennek hatására egyre több érdeklődő lesz majd a vállalati szférából a rendszer iránt.
Az MMATT rendszer természetesen külföldi értékesítési potenciált is hordoz magában, nem titkoltan azzal a szándékkal indult a projekt, hogy az később a külföldi piacokon is sikeres lehet. A HUMANsoft már meg is tette az első lépéseket: a külföldi piacosítást előmozdítandó, „MindTheGapp” néven bemutattuk a rendszert a hannoveri CeBIT informatikai szakkiállításon, ahol számos pozitív visszajelzést kaptunk a megoldással kapcsolatban.