Az esemény jó bizonyíték volt arra, hogy a többfajta nyomkövetés közül az IoT alapú volt az, amelynek alaphálózata stabil kapcsolatot biztosít az adatok fogadásához és amely segítségével megfelelő szenzorok felhasználása esetén valóban élményszerűvé tehető a verseny figyelése.
Az Antenna Hungária, hazánk vezető állami tulajdonban levő vezeték nélküli távközlési szolgáltatójaként kiépítette IoT (Internet of Things, azaz a Dolgok Internete) hálózatát a Balaton térségében, a tavon és közvetlen környékén teljes lefedettséget kínálva. Az AH évtizedes tapasztalatra tett szert a vezeték nélküli hálózatok létrehozásának terén, illetve országos szervizhálózatára és telephely-infrastruktúrájára támaszkodik a szolgáltatás létrehozásakor. A hálózati szolgáltatás nyújtásán túl az AH az adatelemzés és alkalmazások terén is rendelkezésre áll széleskörű portfóliójával, ezáltal komplett IoT megoldásokat tud nyújtani ügyfelei számára.
A Kékszalag volt az első alkalom, ahol az IoT-s nyomkövetés - 50 hajó részvételével - debütált. Az esemény jó bizonyíték volt arra, hogy a többfajta nyomkövetés közül az IoT alapú volt az, amelynek alaphálózata stabil kapcsolatot biztosít az adatok fogadásához és amely segítségével megfelelő szenzorok felhasználása esetén valóban élményszerűvé tehető a verseny figyelése. A nyomkövetés két pilléren nyugodott: több hajón szenzorok kerültek elhelyezésre, melyek az IoT hálózaton keresztül küldték jeleiket. A mezőny haladása hasznos információ volt mind a versenyzők, mind a barátok, családtagok, a verseny iránt érdeklődők számára, a fogadott jeleket egy térképes megjelenítő felületen követhettek az érdeklődők.
A trackerek jelei az Antenna Hungária IoT hálózatán kerültek továbbításra, amelyet éppen ilyen típusú adatokhoz találtak ki. Az IoT hálózat segítségével a 4G hálózatok túlterheltsége esetén is biztosított a nyomkövetés, és a felhasználóknak sem SIM kártyára, sem internet-előfizetésre nincs szüksége a szolgáltatás használatához.