A Facebook, amelyet Európában számos ügyben vádolnak jogsértéssel vádolnak, oktatási központot nyit Spanyolországban, Lengyelországban és Olaszországban, Franciaországban pedig tízmillió eurós beruházással bővíti mesterségesintelligencia-kutató kapacitását.
A központokban digitális készségeket, médiaismereteket és online biztonságot tanítanak olyan embereknek (időseknek, menekülteknek stb.), akik csak korlátozott mértékben tudnak hozzáférni az új technológiákhoz.
A cég nagyon elszánt, 2020-ig legalább egymillió embernek szeretné át adni a digitális korban nélkülözhetetlen szaktudást.
A Facebook gesztusa azonban aligha fogja meghatni az Európai Unió politikusait, akik azt fontolgatják, hogy megemelik a multinacionális cégek adóját. Felmerült ugyanis a vád, hogy az Amazon, a Google, az Apple, a Facebook és társaik adóelkerülés céljából kedvezőbb adózási rendszerű országokba, például Luxemburgba és Írországba viszik át EU-s profitjukat
Ezzel a technikával a Google és a Facebook 2013 és 2015 között állítólag 5,4 milliárd euró adótól fosztotta meg az EU-t.