A néhány órája nyilvánosságra hozott jelentés szerint a bevételek 18 százalékkal haladták meg a 2007 hasonló időszakában realizált összeget. Eric Schmidt, a Google vezetője elégedetten nyilatkozott az eredményről. Hangsúlyozta, hogy a megnehezedett gazdasági környezet ellenére jól teljesített a vállalat. "A keresőpiacon erős növekedést könyvelhettünk el, bevételeink a legtöbb üzletágban növekedetek, miközben költségeinket sikerült kordában tartani."
Ugyan az 5,7 milliárd amerikai dollárra rúgó bevétel egy részét jutalékként tovább kell adni a hirdetési hálózatban működő partnercégeknek, de így is 4,2 milliárd marad a Google-nél. Profit tekintetében már sokkal rosszabb számokat találunk. A 382 milliós nyereség a negyedét sem teszi ki a 2007 végén (kisebb forgalom mellett) elért 1,2 milliárdnak.
Schmidt optimizmusa ennek ellenére sem tekinthető kincstárinak, hiszen az egyszeri tételektől megtisztított profit meghaladja az 1,6 milliárd dollárt. A különbség jó része a cég üzleti befektetéseinek "köszönhető". Sem az AOL-együttműködés, sem a bevásárlás a Clearwire távközlési hálózatokra szakosodott cégben nem bizonyult sikertörténetnek. Ezek, illetve néhány kisebb befektetési ügylet miatt közel 1,1 milliárd veszteséget kénytelen elszenvedni a Google. (Hasonlóan járt az Intel is.) Szintén nem várt tételként jelentkezett a még 2005-ben az amerikai Authors Guild (Szerzők Céhe) által kezdeményezett per, amelyben a szerzői jogok súlyos megsértésével vádolták a Google-t könyvkereső szolgáltatása miatt. A jogi csatározás nemrég ért véget, amikor is a Google megegyezett a kiadókkal.
A jelentésből az is kiderül, hogy a vállalatóriás egyike azon keveseknek, ahol a létszám az október-decemberi időszakban nem csökkent, sőt - ha nem is óriási mértékben, de - nőtt. A Google-nek 2008. szeptember 30-án 20 222 teljes munkaidőben foglalkoztatott alkalmazottja volt, míg a szilveszteri koccintáskor 101-gyel több embert tartalmazott ugyanez a lista.