Tavaly nagy felhördülést váltott ki, amikor kiderült, hogy a Microsoft szakít 25 éves stratégiájával - azzal tudniillik, hogy házon belül tartja böngészője fejlesztését -, és a nyílt forrású Chromiumra cseréli az Edge motorját.
A meglepetést nem csak az okozta, hogy a Microsoft nyílt forráskódra vált, hanem az is, hogy épp a legfontosabb rivális, a Google böngészőjének motorját veszi át.
Közelebbről megvizsgálva azonban a döntés teljesen logikus. Az Edge idáig megközelíteni se tudta a 67 százalékos piaci részesedésű Chrome-ot, és semmi jel sem utalt rá, hogy valaha is felülkerekedhetne a harcban.
A fő gondot a bővítmények alacsony száma okozta, amely még ma sem éri el a 120-at, miközben a Chrome-hoz sok ezer ilyen szoftvert lehet letölteni. Ha az Edge áteszi a Chromiumot, a Chrome bővítményeit is futtatni tudja.
A Chromium alkalmazásával az Edge a frissítésekből is sűrűbben részesedik, hiszen a Chromiumot általában évente nyolcszor frissítik.
A presztizsszempontokat leszámítva tehát a Microsoft jó boltot csinál a cserével. A kérdés inkább az, hogy miért várt vele ilyen sokáig?