Hirdetés
. Hirdetés

Microsoft Reclusa - közel tökéletes

|

A klaviatúrát a játékosoknak ajánlják szupergyors gombmechanikája miatt, de másoknak is hasznos lehet.

Hirdetés

Nem tudhatjuk, hogy Önök hogyan vannak vele, de ha hozzánk hasonlóan még a klasszikus, fantáziátlan 101-gombos billentyűzetek használata közben szoktak oda a PC elé, aktívan használnak szövegszerkesztőt és tudják mire való az "End" és a "Home" billentyű, akkor valószínűleg már Önöket is bőszítette fel, ha egy gyártó a gombsorán átvariálta a jól megszokott elrendezést. Manapság ott tartunk, hogy az a ritka, hogyha az "Insert", "Home", "Page Up", "Delete", "End", "Page Up" ott van és olyan sorrendben, ahol azt tíz - van aki több - éve megszoktuk.

Sok, amúgy hasznos szolgáltatásokat ígérő, csinos billentyűzetet értékelünk a mindennapi személyes használatunkra alkalmatlannak, mert ezt a fenti hatost ötletszerűen átrendezte a gyártó. A Microsoft Reclusa - mondhatnánk, hogy meglepő módon - hűen követi a régi kiosztást. A klaviatúrát a gyártó kifejezetten a játékosoknak ajánlja a szupergyors gombmechanikája miatt, de aki nem a "w", "a", "s", "d" billentyűket fogja rajta leggyakrabban csépelni, az is használhatónak találja majd, a hagyományosan viszonylag hosszú úton járó, "kattogós" gombsort.

A Reclusa nem akármilyen pedigrével bír. A fejlesztője az az amerikai Razer, mely kifejezetten játékosoknak gyárt PC-s perifériákat. A cégnek nem ez az első közös gyermeke a Microsofttal, korábban már egy egeret is piacra dobtak közösen. Az egyik legszembetűnőbb sajátossága a gombok kék háttérvilágítása. Ez azon túl, hogy csinos, félhomályban, vagy sötétben nagyon jól használhatóvá teszi a Reclusát. A fényereje pont jó, nem szembántó még egyiptomi sötétségben sem. Nem a gombok feliratai világítanak, mint egyes hasonló termékeknél, hanem körülöttük dereng a kékes fény.

reclusa.jpg

Összesen tíz nyomógomb egészíti ki a megszokott PC-s billentyűket, melyek funkciói szabadon programozhatóak. Ezek közül hat "valódi", szakasztott olyan nyomógomb, mint az összes többi a gombsoron, négy pedig valami olyasmi a két szélen, mint a gamepad-ek gombjai. Ráadásul több profilt is elmenthetünk, hogyha több alkalmazáshoz akarunk elmenteni beállításokat. A jobb és bal felső sarokban két olyan tekerhető készséget találunk, amikhez hasonlót gyerekkorunk Csehszlovák gyártmányú rajztábláján is láttunk - a köznyelv ezeket hívja tekerentyűnek. A két, tekerhető potenciométerhez is szabadon rendelhetünk funkciókat a mellékelt meghajtóprogram segítségével.

A hangerő szabályozás az egyik ilyen kézenfekvő tennivaló. A Reclusát nagyon kényelmes használni, ami leginkább a kitűnő anyagból lévő borítású, párnázott csuklótámasznak köszönhető. Az is kellemes tulajdonsága, hogy viszonylag nehéz, leginkább a játékosok örülnek neki, hogy hevesebb mozdulatokra sem akar elszánkázni a kezük alól. A vezetékes billentyűt USB-hub teszi teljessé, mely a Macintoshokon már réges-régi történet, de PC-n valahogy csak mostanság kezdték felfedezni a gyártók, hogy ezek a kényelmességük okán tökéletes illesztési pontok egy egérnek, vagy egy USB kulcsnak. A Reclusának összesen két gyenge pontjára sikerült fényt derítenünk. Az egyik a "csík-Enter" azaz a jól megszokott, fordított-L alakú Enter helyett, a Shifthez hasonlatos méretű, másik fajtával látták el. A másik az ár, a majd 17 000 forintos árat igencsak borsosnak találjuk.

Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.