Az LG új G5 mobiljának figyelemre méltó szolgáltatása, hogy lehetőség van hardver modulok behelyezésére és eltávolítására, melynek révén új funkciókkal egészíthető ki az eszköz. Az új megközelítéssel egy jelentős lépést tett a gyártó a moduláris okostelefonok irányába, amelyeknél a felhasználók igényeik szerint választhatják meg mobiljuk alkotóelemeit. Megjelenésekor a G5 két cseremodullal fog rendelkezni: az egyik hardveres kameragombokat ad a készülékhez a zoomoláshoz, az exponáláshoz és a videofelvételhez, míg a másik egy jó minőségű hangprocesszort tartalmaz a zenelejátszáshoz.
A modulok cseréjéhez nem kell mást tenni, mint megnyomni egy gombot a mobil alján, és kihúzni a készülék alsó részét, amely tartalmazza az akkumulátort is. Ezt ki kell venni és áttenni a cseremodulba, mielőtt azt a másik helyére illesztjük. Az LG által alkalmazott megközelítés még messze van a Google-féle Project Ara lehetőségeitől. Az utóbbi prototípusa egy kijelzővel felszerelt váz, amelyhez a mobil tulajdonosa csatlakoztathatja az általa kívánt processzort, memóriát, akkumulátort, kamerát és más modulokat. A megvalósítás mögött az az elképzelés áll, hogy ha valaki nem elégedett a telefonjával (vagy annak valamelyik alkotóelemével), és többre vágyik, egyszerűen továbbfejlesztheti azt a modulok cseréjével, ehhez nem kell egy másik mobilt vásárolnia. A modularitás jól jöhet akkor is, ha például eltörik a kijelző - ami gyakran megtörténik a mobiltulajdonosokkal -, amely így akár házilag is kicserélhető. A vásárlók számára vonzó a modularitás, mivel úgy érzik, hogy olcsóbban és hatékonyabb módon frissíthetik mobiljukat.
Tervezési szempontból azonban komoly nehézséget okoz a modularitás biztosítása. A moduloknak kompatibilisnek kell lenniük egymással, pontosan illeszkedniük kell a helyükre, a fejlesztőknek gondoskodniuk kell arról, hogy miképpen küszöböljék ki a készülék nyitottságából adódó fokozottabb szennyeződést, valamint arról, hogy a modularitás miatt ne nőjenek számottevően a méretek.
Úgy tűnik, a Google-nek is problémái adódtak az Arával, mivel elhalasztották a mobil próbaüzemét, amely tavaly lett volna esedékes Puerto Ricóban. Akkor azt mondták, 2016-ban megkezdik a tesztelést, így várhatóan az idén további moduláris okostelefonok jelennek meg a piacon. Addig is egyedül az LG kínál ilyen mobilt, ami komoly versenyelőnyt biztosíthat neki, mivel jelenleg egyetlen más okostelefon-gyártó kínálatában sem szerepel moduláris okostelefon.