Sokan mosolyogtak, mikor a Google bejelentette tervét, hogy a sztratoszférába felbocsátott több ezer léggömb útján kívánja 4G sávszélességű vezeték nélküli internettel ellátni a világ elmaradottabb régióit és ritkán lakott, illetve hagyományos módszerekkel nehezen lefedhető területeit. A terv a Project Loon, vagyis "Bolond terv" nevet kapta, ami arra utalt, hogy maga a Google sem biztos a megvalósíthatóságában.
A nagy kérdés az volt, sikerül-e olyan léggömböket kifejleszteni, amelyek hónapokig bírják a sztratoszféra rettenetes hidegében, a Google ugyanis piaci alapon képzeli el a szolgáltatást, ehhez viszont tartós ballonok kellenek. Az eddigi kísérleti példányok elbuktak a teszteken, ám a projektet vezető Mahesh Krishnaswamy most videoposztjában bejelentette, hogy megszületett a 100 napnál hosszabb élettartamú modell.
A tesztelés a floridai Eglin légitámaszpont McKinley Klímalaboratóriumában zajlik, ahol egy hatalmas, hangárszerű épületben, a sztratoszférához hasonló körülmények között, -60 fok alatti hőmérsékleten vizsgálják a ballonok viselkedését. A legújabb változat kiállta a tartóssági próbát, ami azt jelenti, hogy belátható közelségbe került a kereskedelmi szolgáltatás beindulása.