A CES-ről szóló összeállításunkban beszámoltunk a Panasonic 3D-s mozibemutatójáról, amelyet a gyártó egy müncheni rendezvényen most ismét a sajtó meghívott képviselői és a partnerek elé tárt. Mint a bemutató során megtudhattuk, az Egyesült Államokban már elérhetők az új 3D-s televíziók és Blu-ray lejátszók, idén májustól pedig az itthoni vásárlók is hozzáférhetnek az új technológiához.
Teljes képkockákat megjelenítő (frame sequential) technológiával dolgozik a Panasonic 3D rendszere, azaz mindkét szem számára full HD felbontású teljes részletességű képet biztosít. A plazmamegjelenítő 120 vagy 100 Hertz gyakorisággal vetíti le a képeket felváltva a bal és a jobb szem számára. Egy speciális, nem csak kontaktlencsével együtt is viselhető vezeték nélküli szemüveg gondoskodik arról, hogy bal és jobb szemünk csak a neki szánt képeket láthassa. Más gyártóktól eltérően a Panasonic egy továbbfejlesztett 600 Hz-es képfrissítéssel dolgozó 3D NeoPDP plazma rendszert alkalmaz megjelenítőként, amelyben gyorsabb, rövidebb utánvilágítási idővel és négyszer energiahatékonyabban dolgozó foszfor adja a képet, kiküszöbölve a bal és jobb szemnek szánt látvány összemosódását. Az eredményt magunk is láthattuk és valóban meggyőzőbb, kellemesebb, mint az eddig bemutatott házimozi célú technológiák. A plazmával szemben sokszor felhozták a magas energiafogyasztás vádját, az új generáció azonban minden eddiginél takarékosabbra is sikeredett, mintegy 10 százalékkal kevesebbet fogyasztanak egy azonos méretű LCD tévénél.
A Panasonic TX-P65VT20 és TX-P50VT20 televízió modellek lesznek az elsők a 3D-s termékek sorában, minden TV-hez két pár szemüveget mellékel majd a gyártó. Külön lesz kapható az első 3D-s Blu-ray lejátszó, a DMP-BDT300, amely természetesen normál Blu-ray és DVD lemezekhez is használható. Mindkét készülék illeszthető más gyártók kompatibilis termékeihez is.
A Panasonic TX-P50VT20 modell.
Nem csak egy új és jobb technológiát, hanem egy új korszak kezdetét látja 3D Full HD rendszereiben a Panasonic, az IMAX sikerére alapozva nem csak gyártói, hanem fogyasztói oldalról is elérkezettnek látvaa az időt a váltásra illetve továbblépésre. Az IMAX és különösen a legutóbbi siker, az Avatar megmutatta a 3D-ben lévő piaci potenciált, így - ahogy a prezentációban hallhattuk - a fekete-fehérről színesre, majd normálról HD felbontásra váltáshoz hasonló házimozi forradalom előtt állunk.
A jelenlegi minimális 3D Blu-ray kínálat az év során várhatóan 50 filmmel bővül majd, az USA-ban pedig kísérleti jelleggel már folyik 3D Full HD adás is. Tekintettel arra, hogy az IMAX adja ma már a mozibevételek több, mint felét Amerikában valóban várható a 3D-s házimozi sikere néhány éven belül. Hamarosan részletesebb anyagokkal jelentkezünk a 3D és házimozi ipar témakörében.