December elején több mint 10 országból érkeztek résztvevők a Budapesten tartott első Danube Innovation Summitra. A rendezvény lehetőséget teremtett a Duna Régió innovációs ökoszisztéma ipari, akadémiai és kormányzati szereplőinek a személyes találkozóra és a közös gondolkodásra. A Műegyetemen tartott eseményen közel 80-an vettek részt: kutatás-fejlesztési intézmények, innovatív vállalkozások, nemzetközi projektek képviselői.
Mivel az innováció területének különlegessége a formabontás, az interaktivitás és az ötletek szabad áramlása, az előadásokon kívül projektötletelés és brainstorming is szerepelt a programban. Emellett nagyobb hangsúlyt kapott a kapcsolatépítés is.
A rendezvényt Vajta László,a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) dékánja nyitotta meg, utána az EIT ICT Labs budapesti igazgatója, Horváth Zoltán előadása következett. Az EIT ICT Labs az első tudás- és innovációs közösség, amelyet az Európai Innováció és Technológia Intézet állított fel, EU-kezdeményezés eredményeként. Magyar oldalról a Nemzeti Innovációs Hivatal, az Emberi Erőforrások Minisztériuma, a FILAB egyesület és a Mobilitás és Multimédia Klaszter is képviseltette magát. Nemzetközi részről a madridi EIT ICT Labs, a Digital Factory, a Demola nyílt innovációs platform és a Fraunhofer Alapítvány (Berlin) képviselői adtak elő és vettek részt a két napos összejövetelen.
Európai projektek is bemutatkoztak, mint például a H2020 program, a FIWARE akcelerátor, az EUREKA&Eurostart és a Délkelet-Európai Transznacionális Együttműködési program (SEE) keretei között megvalósuló SEETechnology projekt is. A SEETechnology bemutatta webes platformjának béta verzióját, amely a délkelet-európai régióban tevékenykedő innovatív vállalkozásokat, projekteket és k+f intézményeket kapcsolja össze, hogy közösen tudjanak kutatási eredményeket, új fejlesztésű technológiákat gazdasági sikerre vinni.
A résztvevők visszajelzései alapján a Budapesten rendezett pilot „csak” előjáték volt: beigazolódott, hogy valódi igény van az innovációs ökoszisztéma szereplőinek összekapcsolására.